Trwa ładowanie...
d2n44vm

SAP: Liczba firm w Polsce z chmurą w strategii nie przekracza obecnie 20%

Warszawa, 24.11.2016 (ISBnews) - Liczba firm w Polsce, która obecnie uwzględnia w swojej strategii korzystanie z rozwiązań chmurowych nie przekracza 20%, wynika z badania IDC CloudView na zlecenie firmy SAP. Jednocześnie jest znacząca grupa firm z potencjałem do konwersji na świadomą strategię transformacji cyfrowej.

Share
d2n44vm

"Poniżej 20% firm w Polsce uwzględnia chmurę w swojej strategii. Z tej grupy 40% to tzw. cloud heavy users. Choć polskie firmy są w tyle biorąc pod uwagę dojrzałość i adoptowanie chmurowych rozwiązań w porównaniu do liderów transformacji cyfrowej, a także nawet krajów regionu, to na tle średniej wyniki Polski nie wskazują na dramatyczne zaległości" - podano w raporcie.

Jak podano, całkowicie bez strategii chmurowej pozostaje w Polsce 23,2% badanych (wobec 22,1% średniej światowej), chmurę ad hoc wykorzystuje za to 38,3% polskich przedsiębiorców (27,9% średnia światowa), oportunistyczne wykorzystanie chmury deklaruje 22% badanych w Polsce (przy 19,3% średniej), "powtarzalne" korzystanie z chmury wskazuje 12% polskich respondentów (16,6% średnia), zarządzanie chmurą wskazuje 3,8% (wobec średniej 11,2%), z zoptymalizowanych rozwiązań korzysta w Polsce 0,3% badanych (2,9% na świecie).

"Adopcja innowacji w Polsce jest relatywnie niska i wynika również z pewnych zaszłości historycznych oraz uwarunkowań kulturowych, podszytych dodatkowo nieufnością panującą w stosunkach społecznych. Takie podejście wzmacniało wcześniejsze wykorzystywanie prostych rezerw do zwiększania efektywności. Teraz jednak dochodzimy do momentu, gdy te rezerwy się kończą. W rezultacie jedyną drogą do dalszego rozwoju i podnoszenia konkurencyjności jest głębsze wdrażanie innowacji" - skomentował presales manager SAP CEE Tomasz Niebylski.

Wskazał, że już jest grupa firm w Polsce, która osiągnęła dojrzałość w zakresie cloud i charakteryzuje się myśleniem strategicznym w zakresie cyfrowej transformacji.

"Warto zwrócić uwagę na badanie grupy kwalifikowanej w zakresie chmury. Niemal 45% z tej grupy w Polsce korzysta z cloud'u 'oportunistycznie' wobec 30% średniej w badaniu. To oznacza, że jest znacząca grupa firm z potencjałem do konwersji na świadomą strategię transformacji cyfrowej" - dodał manager SAP CEE.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2n44vm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n44vm
d2n44vm