Trwa ładowanie...
d2eb5ra

Sare rozważy w przyszłości kolejną emisję, nadal planuje przejęcia

Warszawa, 15.02.2016 (ISBnews) - Sare może podjąć kolejną próbę pozyskania kapitału, kiedy poprawią się warunki rynkowe. Spółka nie rezygnuje z planów akwizycyjnych, poinformował prezes Tomasz Pruszczyński.

Share
d2eb5ra

"Wrócimy do tego tematu, kiedy giełda się uspokoi. Nie jest powiedziane, że nie zrobimy jeszcze kolejnej emisji. Myślę, że to jest perspektywa roku. Zobaczymy, jak giełda będzie wyglądała, powiedzmy, za pół roku" - powiedział Pruszczyński dziennikarzom po uroczystości debiutu Sare na głównym rynku GPW.

Wyjaśnił, że zarząd nie jest do końca zadowolony z wyników przeprowadzonej przed debiutem emisji, w ramach której akcje objęli inwestorzy indywidualni, podczas gdy inwestorzy instytucjonalni nie złożyli zapisów. Wskazał jednak, że mimo niższej pozyskanej kwoty, spółka będzie w stanie zrealizować większość celów emisyjnych.

"Myślę, że większość [uda się zrealizować]. Wyznaczony kierunek będziemy realizowali. Pytanie jest teraz takie, jak giełda będzie wyglądała za pół roku. Na pewno data i mobile to są kierunki, które musimy rozwijać" - powiedział prezes.

Wśród celów, które mogą zostać niezrealizowane, wskazał jedno z planowanych przejęć. Dodał, że nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z planów akwizycyjnych.

d2eb5ra

"Myślę, że jakieś przejęcie może zostać zrealizowane, bo możemy płacić akcjami" - powiedział.

Dodał jednak, że w związku z procesem debiutu spółka nie prowadziła żadnych rozmów związanych z planowanymi przejęciami.

Spółka chce jednak w pierwszej kolejności rozwijać projekty wewnętrzne z obszaru data i mobile. Planuje także rozwijać działalność zagraniczną.

Grupa Sare działa w branży komunikacji, marketingu i wsparcia sprzedaży w sieci Internet, koncentrując się na segmencie e-mail marketingu.

(ISBnews)

d2eb5ra

Podziel się opinią

Share
d2eb5ra
d2eb5ra