Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Segro zbuduje dla Tesco centrum dystrybucyjne w Komornikach koło Poznania

Warszawa, 21.06.2016 (ISBnews) - Segro ma umowę z Tesco na budowę centrum dystrybucyjnego o powierzchni ponad 30 tys. m2 w Segro Logistics Park Poznań w Komornikach, podała firma. Obiekt ma być gotowy na przełomie września i października 2016 r.

Share
d8f2qjb

"Tesco to nowy klient Segro w Europie Centralnej. Umowa między firmami dotyczy budowy nowego obiektu typu BTS, w którym znajdzie się powierzchnia do magazynowania suchej żywności wielkości prawie 29 000 m2 oraz 2 000 m2 części biurowej. Budynek powstaje na terenie wielkości 10,8 hektara" - czytamy w komunikacie.

Z nowego magazynu centralnego będą realizowane dostawy do 140 sklepów w północnym i północno-zachodnim regionie Polski. Budynek będzie mógł zostać rozbudowany o część magazynową do obsługi świeżej żywności i dodatkową infrastrukturę dla samochodów ciężarowych.

Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Goldbeck.

d8f2qjb

"Nowe centrum w Komornikach koło Poznania dołączy do dwóch istniejących obiektów tego typu, które znajdują się w Teresinie koło Warszawy i w Gliwicach. Dzięki doskonałej lokalizacji centrum powstającego w parku Segro, o 12,9% skróci się roczny kilometraż samochodów ciężarowych Tesco, co wpłynie na obniżenie współczynnika emisji dwutlenku węgla aż o 6,7%. Tym samym nasza firma nie tylko zoptymalizuje swoje procesy dystrybucji, co przełoży się na większą efektywność biznesową, ale także pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne" - powiedział dyrektor zarządzający Tesco Polska Adam Manikowski, cytowany w komunikacie.

"Jesteśmy dumni, że do grona znakomitych klientów Segro w regionie Europy Centralnej dołączyła firma Tesco. Niewątpliwie jednym z kluczowych czynników związanych z wyborem naszej oferty była dogodna lokalizacja parku w Komornikach, gwarantująca efektywną dystrybucję na terenie Polski, ale także u naszych zachodnich sąsiadów" - dodała Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Segro Logistics Park Poznań, Komorniki po ukończeniu projektu dla Tesco, zaoferuje klientom ponad 206 000 m? powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S5, będącej zachodnią obwodnicą stolicy Wielkopolski. AsW tym regionie Segro posiada jeszcze jeden kompleks: Segro Logistics Park Poznań, Gądki.

Segro jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6 mln m2 o wartości 6,8 mld funtów.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb