Trwa ładowanie...

Sejm. 1,5 mln zł poszło na zapomogi dla byłych posłów

Byli parlamentarzyści mogą wnioskować o 2,2 tys. zł bezzwrotnej zapomogi. Dotyczy to głównie emerytów i osób, które znalazły się w trudnej sytuacji. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński od początku roku przyznał już 65 takich zapomóg.

Sejm. 1,5 mln zł poszło na zapomogi dla byłych posłówŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d4565hc
d4565hc

Od początku tej kadencji Sejmu na zapomogi dla byłych posłów państwo wydało 1,5 mln zł. Byli posłowie co roku mogą składać wniosek do marszałka Sejmu o 2,2 tys. zł bezzwrotnej zapomogi. W głównej mierze dotyczy to emerytów i tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Centrum Informacyjne Sejmu (CIS) poinformowało "Super Express", że od początku 2019 r. Marek Kuchciński przyznał 65 takich zapomóg na łączną kwotę 213 tys. zł. W całym 2018 roku było 156 zapomóg, które kosztowały Skarb Państwa ponad 509 tys. zł. Jak wynika z szacunków, od początku tej kadencji Sejmu przyznano już 525 zapomóg własnie na 1,5 mln zł.

Głównymi kryteriami przy ich przyznawaniu - jak podaje CIS - są stan zdrowia, wiek oraz dochód na członka rodziny.

d4565hc

To nie jedyne wysokie wydatki w Sejmie. W poniedziałek "Super Express" informował, że w Kancelarii Sejmu od początku roku na 434 premie dla pracowników wydano 969 tys. zł. Blisko 31 tys. zł otrzymała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Obejrzyj: Piechociński o cenach energii: tak jest, jak się zakłada, że "jakoś to będzie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4565hc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4565hc