Trwa ładowanie...
dndtut0
dndtut0

Sejm odesłał nowelę ustawy o grach hazardowych do dalszych prac w komisji

Warszawa, 15.12.2016 (ISBnews) - Sejm zdecydował po II czytaniu nowelizacji ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw, których celem jest zmniejszenie "szarej strefy" w obszarze gier hazardowych, o przesłaniu tych dokumentów do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dndtut0

"Celem rządowego projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw jest zmniejszenie 'szarej strefy' w obszarze gier hazardowych, zwłaszcza na automatach i w internecie. Nowe przepisy mają też przyczynić się do większej ochrony graczy, w tym nieletnich, przed negatywnymi skutkami hazardu i zwiększyć wpływy podatkowe z legalnego hazardu. Projekt m.in. rozszerza katalog gier, które mogą być oferowane w internecie - będą to praktycznie wszystkie gry hazardowe" - czytamy w sprawozdaniu Sejmu.

Zgodnie z projektem, podmiot wykonujący monopol państwa nad grami na automatach w salonach gier oraz w internecie będzie zobowiązany do wdrożenia polityki odpowiedzialnej gry, w ramach której m.in. sprawdzana będzie pełnoletność gracza. Obowiązkowe byłoby też przeprowadzanie transakcji wynikających z gier w internecie za pośrednictwem rachunków płatniczych. Podmioty urządzające gry hazardowe w internecie nie mogłyby umieszczać na stronach do tych gier reklam usług finansowych, a także samodzielnie ich oferować.

"Projekt zakłada również objęcie monopolem państwa gier na automatach organizowanych poza kasynami. Komisja Finansów Publicznych zaproponowała poprawki do projektu. Sprawozdanie na posiedzeniu Sejmu przedstawiła posłanka Maria Zuba. W dyskusji zgłoszono do projektu poprawki oraz wniosek o odrzucenie - dokument trafił ponownie do Komisji Finansów Publicznych" - podsumowano w materiale.

(ISBnews)

dndtut0

Podziel się opinią

Share
dndtut0
dndtut0