Trwa ładowanie...

Sejm za podwyżką dla służb mundurowych

Posłowie przegłosowali wniosek PO przewidujący podwyżki dla służb mundurowych

Share
Sejm za podwyżką dla służb mundurowych
d20oglr

Posłowie przegłosowali wniosek PO przewidujący podwyżki dla służb mundurowych. Pieniądze na wzrost wynagrodzeń (w sumie ponad 76 mln zł) mają pochodzić z rezerwy na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Za poprawką było 325 posłów, przeciw 112, jeden poseł się wstrzymał.

Podwyżki nastąpią 1 października 2012 r., jeżeli do tego czasu nie dojdzie do nadzwyczajnych sytuacji, wskutek których pieniądze z tej rezerwy nie zostałyby wykorzystane. Zgodnie z poprawką Straż Graniczna otrzyma na wzrost pensji 16,4 mln zł, Państwowa Straż Pożarna 30 mln zł, Biuro Ochrony Rządu 2,2 mln zł, a Służba Więzienna 27,2 mln zł.

d20oglr

Podobne poprawki złożyli posłowie z PSL, SP i PiS. Wnioski opozycyjne przewidywały jednak bezwarunkowe podwyżki dla służb mundurowych, które nastąpiłyby 1 lipca 2012 r.

Głosowanie w Sejmie nad projektem ustawy budżetowej obejmuje 346 poprawek oraz 11 tzw. wniosków mniejszości, czyli poprawek przedstawionych do głosowania, które po pierwszym czytaniu nie uzyskały poparcia komisji finansów, a także całość ustawy. Uchwalony budżet zostanie przekazany do Senatu. (PAP)

d20oglr

Podziel się opinią

Share
d20oglr
d20oglr