Trwa ładowanie...

Sejmowa rozgrywka o legalny poker

Rośnie ponadpartyjna koalicja na rzecz zalegalizowania pokera sportowego w Polsce - informuje "Rzeczpospolita".

Share
Sejmowa rozgrywka o legalny pokerŹródło: AFP, fot: Jeff Bottari
d48tstb

Parlamentarny Zespół ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera - tak będzie się nazywał najnowszy z zespołów w Sejmie. Jego założycielem jest Artur Górczyński z Ruchu Palikota, ale w skład mają wejść posłowie ze wszystkich klubów poza Solidarną Polską.

- Chcemy do Sejmu zapraszać gości i przekonywać, że złe prawo trzeba zmienić - tłumaczy Górczyński. O rosnącej determinacji lubiących pokera posłów może też świadczyć to, że w marcu, po raz pierwszy od dwóch lat, tą grą karcianą zajęła się Sejmowa Komisja Sportu.

Powód? Choć na całym świecie popularność tej gry szybko rośnie, w Polsce poker jest praktycznie - poza kasynami - zakazany. Nawet wtedy, gdy gra nie toczy się o pieniądze. To efekt uchwalonej w 2009 roku w błyskawicznym tempie nowelizacji ustawy hazardowej.

Jakie są szanse na to, że rząd zgodzi się na złagodzenie przepisów? - Nie przewidujemy regulacji dotyczących pokera z nazwy sportowego - mówił w marcu na posiedzeniu komisji wiceminister finansów Jacek Kapica, który odpowiada za politykę dotyczącą hazardu.

d48tstb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48tstb
d48tstb