Trwa ładowanie...
dil7nno
07-12-2016 09:07

Selena FM uruchomiła nowy zakład produkcyjny w Kazachstanie

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Selena FM uruchomiła w Kazachstanie fabrykę i centrum dystrybucyjne w specjalnej strefie ekonomicznej "Nowe miasto Astana", poinformowała firma. Inwestycja pozwoli na wytwarzanie ok. 120 tysięcy ton nowoczesnej chemii budowlanej rocznie, podano również.

dil7nno
dil7nno

"Grupa Selena specjalizuje się w opracowywaniu i dostarczaniu na rynek systemowych rozwiązań dla budownictwa. Należy przy tym podkreślić, że jest to rynek globalny. Dlatego dywersyfikacja mocy produkcyjnych ma kluczowe znaczenie dla rozwoju firmy. Strategia spółki zakłada międzynarodową ekspansję, dlatego konieczna jest budowa obiektów w krajach, w których Selena działa. Uruchomienie nowego zakładu stworzy dla Seleny szansę na nowe rynki zbytu, gdyż docelowo ponad 40% produkcji będzie eksportowane na rynki krajów Azji Centralnej oraz południowej Syberii" - powiedział prezes Jean-Noel Fourel, cytowany w komunikacie.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego w specjalnej strefie ekonomicznej "Nowe miasto Astana" rozpoczęła się w 2015 roku. Jest to zaawansowana inwestycja, w skład której wchodzi nie tylko zakład produkcyjny, ale również nowoczesne centrum dystrybucji, podano także.

Grupa Selena prowadzi w Kazachstanie działalność od 2002 roku. W ciągu 14 lat Selena zbudowała pozycję lidera lokalnego rynku klejów montażowych, pian poliuretanowych i uszczelniaczy z udziałami rynkowymi przekraczającymi nawet 45%. W swojej ofercie na rynku kazachstańskim Grupa ma ponad 200 produktów, głównie pod markami własnymi Tytan i Artelit. Kazachstan jest dla Grupy centrum operacji dla działań Grupy w Środkowej Azji, obsługującym m. in. Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan czy Turkmenistan.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

dil7nno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dil7nno