Trwa ładowanie...
d5p3p8b

Selvita ma umowy z związane z komercjalizacją  SEL212, liczy na zysk w III kw.

Warszawa, 28.07.2016 (ISBnews) - Selvita oraz Epidarex Capital utworzyły nową spółkę biotechnologiczną Nodthera Limited, która skupi się na odkrywaniu i rozwoju innowacyjnych inhibitorów inflamasomu NLRP3. W ramach umowy z Nodthera , zawartej do października 2019 r. Selvita będzie kontynuowała badania SEL212 rozpoczęte w swoich laboratoriach, będą one finansowane przez Nodthera. Selvita oczekuje, że w III kw. zanotuje zysk, podała spółka.

Share
d5p3p8b

Działalność spółki Nodthera będzie oparta o światowej klasy badania, jakie prowadzone były do tej pory przez Selvitę. Głównym inwestorem w spółce Nodthera jest Epidarex Capital, wiodący fundusz typu venture capital, inwestujący w przedsięwzięcia na wczesnym etapie w branżach wysokiego wzrostu, takich jak life science oraz technologie medyczne.

Selvita zawarła z Nodthera trzy umowy:

- umowę sprzedaży programu SEL 212A obejmującą m.in. sprzedaż wyników prac badawczo-rozwojowych. Spółka otrzymała płatność wstępną w dniu podpisania umowy, w kwocie 500 000 GBP (2,6 mln zł) oraz kolejną płatność po osiągnięciu kamienia milowego w postaci określonego stopnia rozwoju programu,

- umowę wniesienia programu SEL 212B obejmującego m.in. wyniki prac badawczo-rozwojowych w zamian za mniejszościowy pakiet udziałów w Nodthera. Wartość udziałów w Nodthera objętych przez spółkę w dniu podpisania umowy w zamian za wniesienie wkładu niepieniężnego wynosi 1 910 000 GBP (9,95 mln zł),

d5p3p8b

- umowę zlecenia spółce przez Nodthera prac badawczo-rozwojowych w obszarze badań nad lekami z obszaru schorzeń neurodegeneracyjnych i autozapalnych i dalszego rozwoju programu SEL212. Łączna wartość prac zleconych w ramach umowy wynosi 2 782 500 GBP (14,49 mln zł). Badania będą realizowane od 1 sierpnia 2016 r. do 31 października 2019 r.
"To największy deal Selvity od 2013 roku. Otrzymaliśmy nie tylko płatność z góry, ale również udziały w spółce, która będzie dalej rozwijała projekt SEL212. Daje nam to szanse na osiągnięcie istotnych korzyści w przyszłości, wraz z rozwojem projektu. W ramach zawartej umowy, Selvita będzie kontynuowała badania SEL212 rozpoczęte w swoich laboratoriach. Będą one finansowane przez Nodtherę. Umowa została zawarta do października 2019 r." - powiedział ISBnews wiceprezes Selvity i dyrektor naukowy Krzysztof Brzózka.
Epidarex Capital specjalizuje się w inwestycjach w branżę life science i technologie medyczne. Ich udziałowcem jest Eli Lilly, globalna firma farmaceutyczna. W ocenie wiceprezesa, decyzja o wejściu we współpracę z Selvitą potwierdza duży potencjał naukowy i komercyjny projektu SEL212.

"Celem projektu SEL212 jest rozwój selektywnych inhibitorów kompleksu inflamasomu. Projekt posiada ogromny potencjał terapeutyczny w przypadku takich chorób jak reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca typu 2, dna moczanowa, choroba Alzheimera czy choroby nowotworowe. Współpraca Nodthery z Selvitą ma potencjał by stać się kluczowym graczem w obszarze rozwoju inhibitorów tego kompleksu białkowego" - podkreślił także Brzózka.

W związku z zawarciem znaczących umów Selvita opublikowała dziś także szacunkowe dane o wynikach za drugi oraz trzeci kwartał roku obrotowego 2016.

"Zgodnie z oszacowaniem zarządu skonsolidowany zysk netto za okres drugiego kwartału 2016 r. będzie ujemny (strata), zaś za okres trzeciego kwartału 2016 r. będzie miał wartość dodatnią (zysk)" - podała spółka w komunikacie.

d5p3p8b

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d5p3p8b

Podziel się opinią

Share
d5p3p8b
d5p3p8b