ycipk-qsaywn

Serki, mleko, majonez. Najpierw zrobił wielkie zakupy w Lidlu i Biedronce, a później chciał przemycić jedzenie na Ukrainę

Rzadko zdarza się, by ktoś podejmował się przemytu żywności z Polski na Ukrainę – odwrotny kierunek nie jest z kolei niczym dziwnym. Tym większe zaskoczenie straży granicznej, która udaremniła przemyt ponad 2 ton nabiału i majonezu z Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Serki,  mleko, majonez. Najpierw zrobił wielkie zakupy w Lidlu i Biedronce, a później chciał przemycić jedzenie na Ukrainę
(Державна прикордонна служба України, Fot: Державна прикордонна служба України)
ycipk-qsaywn

Co jeszcze dziwniejsze, żywność nie została zakupiona w hurtowniach, ale dyskontach. Skąd to wiadomo? Większość produktów to marki własne sieci Lidl i Biedronka.

Do próby przemytudoszło na przejściu granicznym Medyka-Szeginie, a poinformował o niej lwowski oddział ukraińskiej Państwowej Służby Celnej.

Kontrabanda umieszczona była w różnych schowkach autobusu, ale też w kabinie kierowcy – stąd nie może on przekonywać, że o procederze nic nie wiedział. 27-latek z Ukrainy został zatrzymany przez służby celne. Teraz sąd zadecyduje o karze dla niego.

ycipk-qsaywn

Obejrzyj: Bursztyn w Polsce pochodzi głównie z przemytu lub nielegalnego wydobycia

Przeglądając aktualności na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu można się upewnić co do tego, że próby przemytu to codzienność celników i straży granicznej. Przykładowo, w sobotę na tym samym przejściu granicznym obywatel Ukrainy chciał przemycić 26 kg okazałych kamieni bursztynu wartego ponad 220 tys. złotych. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze wykryli, że w drzwiach samochodu znajduje się ukryty przed kontrolą towar. Bursztyn zapakowany w czarnych workach schowany był w drzwiach samochodu. Przeciwko podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego oprócz bursztynu, zatrzymany został także samochód.

Legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością dokonania zgłoszenia celnego i uiszczenia należności przywozowych w wysokości blisko 52 tys. złotych.

ycipk-qsaywn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qsaywn

ycipk-qsaywn
ycipk-qsaywn