Trwa ładowanie...
d1mlnq3

Sfinks ma nowe porozumienie w sprawie restrukturyzacji zadłużenia z dwoma bankami

21.12. Warszawa (PAP) - Sfinks Polska zawarł nowe porozumienie dotyczące restrukturyzacji zadłużenia spółki z ING Bankiem Śląskim i PKO BP. Umowa zakłada, że spółka będzie...

d1mlnq3
d1mlnq3

21.12. Warszawa (PAP) - Sfinks Polska zawarł nowe porozumienie dotyczące restrukturyzacji zadłużenia spółki z ING Bankiem Śląskim i PKO BP. Umowa zakłada, że spółka będzie całkowicie zwolniona ze spłat kredytów do lipca 2013 r., a pierwsze spłaty głównej kwoty kredytu rozpocznie po 31 lipca - poinformowała spółka w komunikacie.

W ramach nowego porozumienia Sfinks do lipca 2013 r. nie będzie płacił bankom żadnych rat. Dopiero od 31 lipca przyszłego roku spółka zacznie co miesiąc regulować zobowiązania z tytułu spłat kwoty głównej kredytu wobec PKO PB i ING. Odsetki od kredytów spółka zacznie spłacać od 30 kwietnia 2017 r.

Jednocześnie PKO BP zgodziło się na obniżenie swojej marży do 1,12 pp począwszy od lipca 2013 r., a ING na coroczne umorzenie 25 proc. naliczonych w danym roku odsetek. Ponadto, na koniec umowy, po tym jak Sfinks spłaci raty określone w harmonogramach oraz 75 proc. odsetek nieobjętych harmonogramami, oba banki umorzą pozostałe 25 proc. odsetek.

Sfinksa zobowiązał się w umowie do przeprowadzenia inwestycji, które mają doprowadzić do wzrostu sieci, a tym samym do poprawy rentowności spółki. (PAP)

kuc/ ana/

d1mlnq3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mlnq3