Trwa ładowanie...
dlvsti6

Sfinks Polska otworzy 18 nowych restauracji w 2015 r. (aktualizacja)

W niektórych miejscach w dzisiejszej depeszy podaliśmy niewłaściwą nazwę sieci "Chłopskie Jadło". Za pomyłkę przepraszamy.

Share
dlvsti6

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy

Warszawa, 17.02.2014 (ISBnews) - Sfinks Polska otworzy na pewno w 2015 r. 18 restauracji Sphinx oraz zamieni jedną Wook na Chłopskie Jadło, poinformował prezes Sylwester Cacek. Według niego, budżet inwestycyjny na ten rok zaplanowano na poziomie ok. 30 mln zł.

"Na dziś mamy zawarte umowy na 7 nowych lokalizacji restauracji Sphinx, a do końca roku jesteśmy pewni otworzenia 18 nowych restauracji. Oprócz tego jedna z restauracji Wook w Poznaniu zostanie zamieniona na Polskie Jadło, gdzie będziemy dodatkowo testować, podobnie jak w warszawskich hotelu Mariott, nowy koncept. Mamy także już 2 umowy na rok 2016 - Wook oraz Chłopskie Jadło" - powiedział Cacek na konferencji prasowej.

dlvsti6

Dodał, że rok 2015 będzie rokiem dużych wyzwań - trwać będzie systematyczny proces restrukturyzacji oraz testowanie nowych koncepcji i ofert w każdej z marek.

"Oprócz tworzenia nowych restauracji oraz systematycznie modernizujemy istniejące, rozmawiamy także z dwoma nowymi franszyzobiorcami. Dużym wyzwaniem jest także przeprowadzenie działań marketingowych związanych z 20-leciem istnienia restauracji Sphinx" - podkreślił Cacek.

Prezes wyliczył, że budżet inwestycyjny na 2015 r. wyniesie ok. 30 mln zł, finansowane ze środków własnych oraz zewnętrznie. Poinformował też, że trwają obecnie prace nad pozyskaniem środków spoza spółki.

"Nie rozważam na pewno emisji akcji, ponieważ nie leży to w moim - głównego akcjonariusza - interesie. Nie mówię jednak zdecydowanie nie, ponieważ może tak się wydarzyć w przypadku atrakcyjnej okazji akwizycyjnej" - podsumował Cacek.

dlvsti6

Sfinks Polska zarządza 107 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Sfinks Polska jest notowany na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6