Trwa ładowanie...
d1mzxc0

SG WP: wojsko w akcjach przeciwpowodziowych (komunikat)

...
Share
d1mzxc0

28.05. Warszawa - Rzecznik Prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego informuje:

Fala powodziowa Wiły i Odry przesuwa się na tereny północnej Polski, ustępująca woda z zalanych terenów odsłania skalę zniszczeń.

Żołnierze zaangażowani w akcjach na terenach objętych powodzią realizują obecnie dwa główne zadania.

d1mzxc0

W województwie zachodniopomorskim i lubuskim prowadzone prace polegają na umacnianiu wałów przeciwpowodziowych Odry i jej dopływów. W dorzeczu Wisły gdzie woda z zalanych terenów powoli ustępuje żołnierze wspierają władze lokalne w usuwaniu skutków powodzi.

Aktualnie bezpośrednio w akcji uczestniczy ok. 1900 tysięcy żołnierzy, 33 pływających transporterów samobieżnych PTS, 5 śmigłowców i ok.150 pojazdów terenowych. Na wniosek wojewodów w ciągu ostatniej doby wycofano z akcji cześć żołnierzy z terenu województw małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

230 ton żywności, przedmiotów mundurowych i środków higieny dociera do władz samorządowych na tereny poszkodowane w czasie powodzi.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kno/

d1mzxc0

Podziel się opinią

Share
d1mzxc0
d1mzxc0