Trwa ładowanie...
d3sjdhu

SG WP ws. posiedzenia Komitetu Wojskowego UE (komunikat)

...

d3sjdhu
d3sjdhu

05.05. Warszawa - Rzecznik Prasowy SG WP informuje:

4 maja 2010 roku odbyło się w Brukseli spotkanie Komitetu Wojskowego UE w formule Szefów Sztabów-Obrony. Polskie Siły Zbrojne reprezentowane były przez pełniącego obowiązki Szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Mieczysława Stachowiaka oraz Polskiego Przedstawiciela przy Komitetach Wojskowych NATO i UE gen. broni Mieczysława Bieńka.

Sesję plenarną poprzedziło spotkanie z Szefem Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy który przedstawił plany reformy Sił Zbrojnych Ukrainy oraz jej zaangażowanie w przedsięwzięcia wojskowe UE. Podczas sesji plenarnej omówiono problematyką dotyczącą implementacji Traktatu Lizbońskiego oraz jego wpływu na pracę Komitetu Wojskowego UE. Prezydencja Hiszpańska przedstawiła stan realizacji swojego programu, natomiast Szef Obrony Sił Zbrojnych Belgii poinformował o planowanych priorytetach i zamierzeniach przyszłej Prezydencji.

Zasadnicze obrady składały się z część dotyczącej operacji wojskowych Unii Europejskiej, czyli: EUFOR Althea w Bośni I Hercegowinie, operacji morskiej Atalanta u wybrzeży Somalii oraz Misji Szkoleniowej Sił Zbrojnych Somalii w Ugandzie.

d3sjdhu

Drugą część poświęcona była zdolnościom wojskowym i możliwościom reagowania Unii Europejskiej w sytuacjach kryzysowych. Jako priorytet uznano problematykę współpracy cywilno wojskowej w rejonach prowadzonych operacji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

d3sjdhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sjdhu