Trwa ładowanie...
d42iw7w

SG WP: zmiana na stanowisku szefa P3 (komunikat)

...

d42iw7w
d42iw7w

08.01. Warszawa - Sztab Generalny WP informuje:

Z dniem 7 stycznia br. decyzją ministra obrony narodowej na stanowisko szefa Zarządu Planowania Operacyjnego - P3 SG WP został wyznaczony gen. bryg. Janusz Adamczak.

Dotychczasowy szef gen. dyw. Andrzej Lelewski, który pełnił tę funkcję od 2007 roku, zakończył kadencję na zajmowanym stanowisku. W miesiącu kwietniu br. kończy zawodową służbę wojskową.

Przekazanie obowiązków nastąpiło w czasie uroczystej zbiórki kierowniczej kadry Sztabu Generalnego. I zastępca szef Sztabu Generalnego gen. broni Mieczysław Stachowiak podziękował gen. Lelewskiemu za lata odpowiedzialnej służby w Sztabie Generalnym WP. Nowo mianowanemu szefowi zarządu życzył powodzenia i sukcesów na odpowiedzialnym stanowisku służbowym. Podkreślił, że gen. Adamczak posiada bardzo dobre przygotowanie do służby na nowym stanowisku. Szczególnie cenne będą jego doświadczenia wyniesione ze służby w I zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku, IV zmianie PKW Afganistan oraz zastępcy szefa Zarządu Planowania Strategicznego - P5 SG WP.


Gen. bryg. Janusz Adamczak urodził się 21 marca 1964 roku w Poznaniu. W roku 1983 rozpoczął studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych. Promowany na stopień podporucznika w 1987 roku. Początkowo pełnił służbę na stanowisku dowódcy plutonu, a przez kolejne lata dowódcy kompanii i szefa sztabu batalionu w 49 i 6 pułku zmechanizowanym.

d42iw7w

W 1995 roku ukończył zaawansowany kurs oficerów wojsk pancernych armii USA w Fort Knox, Kentucky. Po ukończeniu Akademii Obrony Narodowej w 1997 r. wyznaczony został na stanowisko szefa sekcji operacyjnej - zastępcę szefa sztabu 12 BKPanc, a następnie na szefa sztabu tej brygady. W 1999 roku objął obowiązki szefa sztabu 6 Brygady Kawalerii Pancernej 12 DZ. Od 2002 roku pełnił obowiązki szefa Wydziału Operacyjnego Sztabu 12 DZ.

W czerwcu 2003 roku został skierowany do służby w ramach I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku, jako szef Wydziału Planowania Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe. Po zakończeniu misji, w roku 2004 został wyznaczony na stanowisko szefa Oddziału Szkolenia Dowództw w Zarządzie Operacji Lądowych Dowództwa Wojsk Lądowych.

W roku 2006 rozpoczął studia polityki obronnej w Akademii Wojennej Wojsk Lądowych USA w Carlisle Barracks, Pensylwania, które ukończył w czerwcu 2007 roku. Po powrocie ze studiów został wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa Zarządu Planowania Strategicznego SG WP. Z dniem 15 sierpnia 2007 roku prezydent RP mianował Janusza Adamczaka na stopień generała brygady.

W latach 2008-2009 pełnił obowiązki zastępcy dowódcy Dowództwa Regionalnego Wschód - ISAF.

d42iw7w

Od 28 kwietnia 2008 roku, decyzją ministra obrony narodowej pełnił obowiązki dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej im. generała broni Józefa Hallera w Szczecinie. Żonaty - żona Arletta. Mają troje dzieci.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d42iw7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42iw7w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj