Trwa ładowanie...
d1542mb

Skanska ma umowę na prace przy linii kolejowej Wrocław-Poznań za 30 mln zł

Warszawa, 30.10.2015 (ISBnews) - Skanska podpisała z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi (PKP PLK) umowę na realizację węzła drogowego w Łęczycy k/Poznania, obejmującego m.in. wiadukt nad linią kolejową Wrocław - Poznań. Wartość inwestycji to 30 mln zł, podała spółka.

Share
d1542mb

"Powstanie on [węzeł] w ramach projektu POIiŚ 7.1-5.1 'Modernizacja linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław - Poznań, Etap III, odcinek Czempiń - Poznań'. Za 30 mln złotych zostaną wybudowane dwa nowe wiadukty: drogowy i kolejowy, a także nowy fragment drogi wojewódzkiej 430. Wiadukt drogowy zostanie wybudowany nad ulicą Krętą i poprowadzi z Łęczycy do Lubonia. Wiadukt kolejowy powstanie nad linią E59. Nad nimi wybudowany zostanie nowy, 1-kilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 430 wraz z rondem, które pozwoli na bezkolizyjny ruch na odcinku Poznań - Mosina" - czytamy w komunikacie.
"W ramach modernizacji na linii E59 Poznań - Wrocław powstaną jeszcze dwa obiekty. Będą to dwa wiadukty kolejowe, w Poznaniu i Mosinie. Pociągi na linii E59 z Poznania do Wrocławia pojadą bezkolizyjnie w miejscach, w których budujemy nowe obiekty: w Łęczycy, w Mosinie oraz w Poznaniu" - powiedział Janusz Błachut z PKP PLK, cytowany w komunikacie.

O zawarciu kontraktu na budowę dwóch wiaduktów w ramach modernizacji linii kolejowej Wrocław - Poznań, w Poznaniu i Mosinie, za łącznie ok. 38,7 mln zł netto, informowała w tym tygodniu Trakcja PRKiI.

(ISBnews)

d1542mb

Podziel się opinią

Share
d1542mb
d1542mb