Trwa ładowanie...
d4eocsn
14-02-2017 12:24

Skanska Property Poland chce wybudować biura o łącznej pow. 200 tys. m2 w br.

Warszawa, 14.02.2017 (ISBnews) - Skanska Property Poland planuje uruchomić w tym roku nowe projekty biurowe o powierzchni ponad 200 000 m2 na 7 rynkach regionalnych, podała spółka. To blisko sześć razy więcej niż w roku ubiegłym.

d4eocsn
d4eocsn

"W 2017 roku możemy mieć do zaoferowania ponad 250 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej w projektach już gotowych, pozostających w budowie oraz zaplanowanych do wystartowania. Kumulacja startów inwestycji wiąże się m.in. z udanymi akwizycjami najlepszych gruntów w ostatnich latach" - powiedział dyrektor zarządzający Skanska Property Poland Arkadiusz Rudzki, cytowany w komunikacie.

Dodał, że spółka realizuje tym samym globalną strategię Skanska, która zakłada, że do 2020 roku połowę globalnego przychodu grupy będzie stanowiła działalność deweloperska - biurowa i mieszkaniowa.

"Polska jest strategiczną lokalizacją. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej znajduje się aż 10 z 20 miast-rynków biurowych, na których rozwijamy własne projekty, w tym aż 7 w Polsce. Strategiczne akwizycje na tym rynku w zeszłym roku - Ilmet przy Rondzie ONZ oraz działka przy Łuckiej w centrum Warszawy, dwie działki w centrum Wrocławia oraz w Gdańsku pozwalają nam planować kolejne projekty na przestrzeni najbliższych 2-3 lat" - podkreślił Rudzki.

Według Skanska Property Poland, zauważalne jest wzmożone zainteresowanie Polską wśród nowych graczy m.in. z sektora finansowego.

d4eocsn

"Mogą to być pierwsze konsekwencje prognozowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Polska ma szansę być wysoko na liście lokalizacji, do których warto przenieść swój biznes i operacje, również te zaawansowane. Najwięcej może zyskać Warszawa. Nawet jeśli jedynie niewielki odsetek inwestycji trafi do Polski, będziemy mieli do czynienia z istotnym impulsem rozwoju rynku. To szansa na kolejne oparte na wysokich kompetencjach miejsca pracy dla polskich pracowników, którzy udowodnili już, że nie ustępują kwalifikacjami kolegom z Francji czy Niemiec" - podsumowała dyrektor wynajmu i zarządzania portfelem projektów w Skanska Property Poland Ewelina Kałużna, cytowana w komunikacie.

Skanska Property Poland jest deweloperem powierzchni biurowych działającym w ramach Grupy Skanska.

(ISBnews)

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn