Trwa ładowanie...
d4jrzi6

Skarbówka ujawniła PESEL posłanki. Jest reakcja UODO

Joanna Augustynowska zamieściła na Twitterze przesyłkę z urzędu skarbowego, na której widoczny był jej numer PESEL. - Należy uznać, że doszło do naruszenia poufności Pani danych osobowych - zareagował Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Augustynowska z Koalicji Obywatelskiej pochwaliła się przesyłką, którą otrzymała z urzędu skarbowego
Joanna Augustynowska z Koalicji Obywatelskiej pochwaliła się przesyłką, którą otrzymała z urzędu skarbowego (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d4jrzi6

Augustynowska to posłanka Koalicji Obywatelskiej. W poniedziałek zamieściła na Twitterze zdjęcie przesyłki, którą otrzymała z urzędu skarbowego.

W tradycyjnym okienku koperty, gdzie zazwyczaj widnieje imię, nazwisko oraz adres podatnika, znalazł się również numer PESEL parlamentarzystki.

"Otrzymałam dzisiaj list z Urzędu Skarbowego, a tam niespodzianka: w okienku mój PESEL dostępny dla wszystkich" - napisała. Zapytała również UODO "co to za standardy?". "Teraz nawet listonosz wie ile mam lat" - zażartowała, opatrując wpis hasztagiem #PaństwoZdykty.

d4jrzi6

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

UODO z odpowiedzią przyszło błyskawicznie, bo również na Twitterze, właśnie pod wpisem Augustynowskiej.

d4jrzi6

"Szanowna Pani, należy uznać, że doszło do naruszenia poufności Pani danych osobowych. Nie wiemy jednak, czy administrator danych lub IOD (inspektor ochrony danych - red.) w US (urzędzie skarbowym - red.) wie, że taka sytuacja miała miejsce. Rekomendujemy zatem w pierwszej kolejności zgłoszenie tego incydentu do US" - napisał Urząd.

Augustynowska przyznała, że zamierza sprawę zgłosić w swoim urzędzie skarbowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jrzi6

Podziel się opinią

Share
d4jrzi6
d4jrzi6