Trwa ładowanie...
wyłudzenia
09-02-2007 23:45

Skazani za wyłudzanie pieniędzy od rodaków

Dwoje Polaków, 32-letni Jarosław Szopa i 20-
letnia Paulina Grzegorska, zostało skazanych przez sąd magistracki
w Hillingdon (przedmieścia zachodniego Londynu) za wyłudzanie
pieniędzy od współrodaków pod pretekstem zapewnienia im pracy.

Skazani za wyłudzanie pieniędzy od rodakówŹródło: AFP
d310x7a
d310x7a

Oboje zostali skazani na karę pozbawienia wolności na czas 12 miesięcy i 9 miesięcy - donosi lokalny tygodnik "Observer", ukazujący się w Slough, i internetowa strona berkshire.co.uk.

Rozprawa miała miejsce 29 stycznia, zaś oszustwo dwóch Polaków będące podstawą oskarżenia - 26 stycznia. Szopa i Grzegorska pobrali na lotnisku Gatwick od swoich ofiar - mężczyzn w wieku 45 i 39 lat - po 500 funtów (ok. 2,8 tys. zł), nawiązawszy z nimi wcześniej kontakt e-mailowy i telefoniczny.

Oszukani, wywiezieni w nieznane miejsce i pozostawieni własnemu losowi, zaalarmowali policję, która ujęła sprawców dysponując dokładnym opisem ich pojazdu.

W ostatnich sześciu miesiącach ponad 100 Polaków złożyło meldunki na policji wschodniego Berkshire (okolice Windsor, Slough, Maidenhead, Ascot i Bracknell) skarżąc się na nieuczciwych pośredników wyłudzających od nich oszczędności w zamian za obietnicę nieistniejącej pracy. Wszystkim obiecywano pracę w Tesco.

Policja w Berkshire z myślą o nich ustanowiła specjalny nr. telefonu, pod którym mogą porozumieć się po polsku. Tesco wykupiło czas antenowy w telewizji w Polsce, informując o wymogach i procedurze zatrudnienia.

d310x7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d310x7a