Trwa ładowanie...

SKOK pozywa ministra finansów za słowa o „piramidzie finansowej”

Krajowa SKOK pozwała ministra finansów Mateusza Szczurka za porównanie kas do piramidy finansowej.

Share
SKOK pozywa ministra finansów za słowa o „piramidzie finansowej”Źródło: PAP
d34wvjj

Krajowa SKOK pozwała ministra finansów i jego zastępczynię za porównanie kas do piramidy finansowej. Ministerstwo finansów odpowiada, że te słowa miały solidne podstawy.

Według kas, Mateusz Szczurek i wiceminister Izabela Leszczyna słowami o „piramidzie finansowej” naruszyli dobra osobiste SKOK-ów. O złożeniu pozwów poinformował rzecznik Krajowej SKOK Andrzej Dunajski. Jak zaznaczył, wypowiedzi ministra i wiceminister były „nieprawdziwe i godzące w dobre imię spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych”.

- Zarówno wcześniej Mateusz Szczurek w trakcie tzw. podkomisji sejmowej ds. SKOK, jak również Izabela Leszczyna w dzisiejszym wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita” porównali legalnie działające pod publicznym nadzorem polskie instytucje do „piramidy finansowej”, co jest tym bardziej zdumiewające, że jako osoby piastujące ważne funkcje publiczne powinny posiadać stosowną wiedzę na temat funkcjonowania podmiotów finansowych w Polsce – ocenił Dunajski.

d34wvjj

Ministerstwo finansów ripostuje, że wypowiedzi kierownictwa resortu były uzasadnione. „Te wypowiedzi miały mocne podstawy w faktach i opierają się na danych Komisji Nadzoru Finansowego” – powiedziała nam rzeczniczka ministerstwa Wiesława Dróżdż.

SKOK-i nie pierwszy raz grożą politykom pozwami – niedawno była mowa o pozwaniu Mateusza Szczurka i posłanki PO Joanny Muchy.

SKOK-i funkcjonują w Polsce od ponad dwudziestu lat. Założycielem pierwszej kasy był obecny senator PiS Grzegorz Bierecki. Sytuacja finansowa SKOK-ów, a także to, kto powinien sprawować nad nimi nadzór, jest jedną z głównych osi sporów politycznych ostatnich lat.

d34wvjj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34wvjj
d34wvjj