Trwa ładowanie...
d45a7jh

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- PKN zakończył proces przydziału i uzgodnienia warunków emisji euroobligacji na kwotę 750 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

Share
d45a7jh

- Modelowa marża rafineryjna w maju 2016 roku spadła do 5,8 USD na baryłce z 6,2 USD w kwietniu. Rok wcześniej w maju marża wynosiła 9,0 USD na baryłce - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Robyg planuje emisję do 26.309.199 akcji s. H z wyłączeniem prawa poboru. Chce pozyskać środki na rozwój, w szczególności we Wrocławiu - wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 28 czerwca.

- Doprecyzowany projekt przewalutowania kredytów będzie bezpieczny dla sektora finansowego - powiedział dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Zespół ekspertów Kancelarii zakończy prace nad modyfikacją projektu we wtorek, 7 czerwca.

d45a7jh

- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zadeklarował wzięcie udziału w podwyższeniu kapitału Banku Ochrony Środowiska - poinformował w komunikacie bank.

- Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w czwartek do kilku firm w Warszawie współpracujących z Grupą Kulczyk i ze spółką Ciech - poinformowały PAP służby prasowe CBA.

- ARiMR analizuje uwagi Comarchu ws. wysokości naliczonej na spółkę kary za obsługę systemów OFSA. Spór obecnie jest na etapie mediacji sądowej, ale nie jest obecnie wykluczone, że może zostać przekazana dalej do sądu - poinformował PAP Dariusz Golec, p.o. zastępcy prezesa ARiMR.

- FTF Galleon kupił w ramach trzech faz przyjmowania zapisów w wezwaniu na Rovese 2.668.512 akcji spółki - poinformował pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

d45a7jh

- Introl wypłaci z zysku za 2015 rok 0,45 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w kwietniu 170,6 tys. sztuk i było o 7,2 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest wyższy o 4,6 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

- Akcjonariusze Dom Development zdecydowali na walnym o wypłacie w formie dywidendy za 2015 r. ok. 80,5 mln zł, czyli 3,25 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Walne Zgromadzenie Konsorcjum Stali zdecydowało, że na dywidendę z zysku za 2015 rok trafi 8,2 mln zł, co da 1,5 zł dywidendy na akcję - napisano w komunikacie.

d45a7jh

- OT Logistics podpisał list intencyjny w sprawie zakupu 100 proc. udziałów w STK Group Sp. z o.o., zajmującą się przewozami kolejowymi i działalnością bocznicową - poinformowała spółka w komunikacie.

- Grodno, dystrybutor artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, chce aktywnie uczestniczyć w procesie konsolidacji branży. Spółka liczy, że w ciągu 2-3 lat zdoła wejść do pierwszej trójki branżowych liderów - poinformował PAP prezes Grodna Andrzej Jurczak.

Indata planuje podwyższyć wartość nominalną każdej akcji spółki z dotychczasowej kwoty 0,10 zł do 1 zł bez jednoczesnej zmiany wysokości kapitału zakładowego spółki - poinformowała Indata w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d45a7jh

Podziel się opinią

Share
d45a7jh
d45a7jh