Trwa ładowanie...
d3t3pqo
23-03-2017 17:36

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Rada nadzorcza PZU oddelegowała Marcina Chludzińskiego, członka rady, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu PZU SA, na okres nie dłuższy niż 3 miesiące - poinfomrowała spółka w komuniakcie. Dotychczasowy prezes PZU Michał Krupiński został w środę odwołany przez radę nadzorczą.

d3t3pqo
d3t3pqo

- Skarb Państwa chce zmian w radzie nadzorczej PZU - wynika z wniosku o uzupełnienie porządku obrad NWZ ubezpieczyciela zwołanego na 12 kwietnia.

- ZUS chciałby wprowadzić rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie części oszczędności na projektach IT na wewnętrzny zespół realizujący te projekty, aby zatrzymać najlepszych ludzi i rozwijać ich kompetencje. Jeden z kluczowych celów w 2017 r. to budowa zespołów w regionach skupionych na konkretnych zadaniach.

- ZUS w II kw. planuje ogłosić przetarg na rozwój KSI i chce, aby mogły wystartować w nim także średnie firmy, dlatego złagodzi wymagania stawiane wykonawcom. W trwającym przetargu na utrzymanie KSI składanie ofert odbędzie się w kwietniu. W docelowej architekturze rozwiązań IT ZUS nie będzie miejsca na KSI w obecnym kształcie.

- PGNiG Upstream Norway, spółka zależna PGNiG, nabyła od Aker BP ASA 35 proc. udziałów w odkrytym niedawno złożu Storklakken - podał PGNiG w komunikacie.

d3t3pqo

- W piątek zapadnie decyzja o ewentualnym zaangażowaniu się PGNiG w dokapitalizowanie powiększonej PGG - poinformował PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski. Pytany o dotrzymanie marcowego terminu połączenia KHW i PGG powiedział, że "musi" on zostać spełniony.

- Griffin Premium RE zawarła umowę ramową z EBOiR, na mocy której bank zamierza w ramach trwającej oferty publicznej kupić akcje spółki reprezentujące od 5 proc. do 10 proc. jej udziałów za równowartość do 20 mln euro - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Spółka Ursus podpisała w czwartek umowę z zambijską firmą Industrial Development Corporation (IDC) na dostawę 2694 ciągników i 2506 maszyn rolniczych o wartości 100 mln USD - poinformowało PAP biuro prasowe spółki.

- Uniwheels zakłada w 2017 roku wzrost EBITDA o 15-20 proc. Spółka proponuje wypłatę 2 euro dywidendy na akcję - podała firma w komunikacie.

d3t3pqo

- Cena w wezwaniu Fedha na akcje Vantage Development została podniesiona do 3,70 zł z 3,25 zł za akcję - poinformował w czwartek pośredniczący DM PKO BP.

- Cube.ITG złożył trzecią pod względem ceny ofertę w przetargu na zapewnienie zasobów ludzkich z zakresu IT w sektorze administracji publicznej, organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Budżet zamawiającego wynosi 29,7 mln zł brutto, a umowy ramowe zostaną podpisane z trzema wykonawcami - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Pegas Nonwovens prognozuje, że wynik EBITDA na 2017 rok zamknie się w przedziale między 43 a 50 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

d3t3pqo

- Synthos wypracował w IV kwartale 2016 r. zysk netto w wysokości 67 mln zł, o 41 proc. niższy niż zakładał konsensus - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu spółki. Przychody grupy wyniosły w IV kwartale 1.439 mln zł, a EBITDA 206 mln zł i były to wyniki zbliżone do oczekiwań rynku.

- Orange Polska może wykorzystywać częstotliwości z pasma 450 MHz do 16 kwietnia, gdyż wówczas wygasa decyzja zezwalająca na krótkookresowe wykorzystywanie częstotliwości z tego pasma - poinformowało PAP biuro prasowe UKE.

- BioMaxima ocenia, że pierwszy projekt realizowany wraz z Pure Biologics, może przynieść w długim terminie - z uwagi na potencjalny, globalny zasięg produktu - "bardzo duże" przychody - poinformował na konferencji Łukasz M. Urban, prezes BioMaximy. Jak dodał, koszt projektu do fazy prototypu - który potrwa około dwóch lat - to wartość rzędu 5 mln zł.

d3t3pqo

- Alior Bank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego zalecenie zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie całości zysku wypracowanego w 2016 roku - podał bank w komunikacie.

- Portfel zamówień Torpolu wynosi 0,41 mld zł, a grupa oczekuje na podpisanie w najbliższym czasie umów o wartości 1,23 mld zł - podała spółka w raporcie rocznym. Torpol spodziewa się spadku marży ze sprzedaży brutto w 2017 r. i planuje nakłady inwestycyjne w wysokości 23,7 mln zł.

- Superior Industries International Germany wezwał do sprzedaży 12,4 mln akcji Uniwheelsu, stanowiących 100 proc. akcji, po 235,83 zł za akcję. Uniwheels Holding Malta, główny akcjonariusz spółki, zobowiązał się sprzedać wszystkie posiadane akcje - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM Banku Handlowego.

d3t3pqo

- Spółka P.A. Nova zawarła umowę na realizację sklepu Kaufland - podała spółka w komunikacie. Łączne wynagrodzenie umowne netto ma wynieść 37 mln zł netto.

- Fundusze zarządzane przez TFI PZU zmniejszyły zaangażowanie w J.W. Construction do 0,43 proc. udziału w kapitale zakładowym i głosów na WZ - poinformowała spółka w komunikacie.

- Agencja Moody's podniosła rating CFR (corporate family rating) Pfleiderer Group do Ba3 z perspektywą stabilną - podała agencja w komunikacie. Wcześniej Pfleiderer miał rating o jeden poziom niższy, tj. B1, z perspektywą pozytywną,

- Spółki Orlen KolTrans i Euronaft Trzebinia, zarządzające taborem kolejowymi grupy PKN Orlen, rozpoczęły program inwestycyjny. Do 2020 r. wydatki na modernizację i zakup nowego taboru mogą wynieść 300 mln zł.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d3t3pqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3pqo