Trwa ładowanie...
d2k01p3

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Tauron zawarł z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2017 r. Wartość kontraktu wyniesie ok. 283 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Share
d2k01p3

- Krzysztof Mysiak złożył rezygnację z pełnienia funkcji zastępcy prezesa zarządu ds. handlu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej z dniem 6 października - podało JSW w komunikacie.

- Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) rozpoczęła w czwartek negocjacje z inwestorem, który złożył jedyną ofertę kupna zabrzańskiej kopalni Makoszowy. Pierwsze spotkanie zakończyło się bez konkretnych ustaleń - wynika z informacji SRK.

- Katowicki Holding Węglowy (KHW), który cztery lata temu wyemitował warte ponad 1 mld zł obligacje, uzgodnił wstępne warunki porozumienia z obligatariuszami. Podpisanie tzw. umowy standstill zaplanowano na piątek - dowiedziała się PAP w holdingu i resorcie energii.

d2k01p3

- Dystrybutor artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, Grodno, podpisał przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w firmie Bargo za kwotę do 14 mln zł - podało Grodno w komunikacie.

- W poniedziałek, 10 października, ruszają zapisy na 4,5-letnie obligacje Best o łącznej wartości 50 mln zł, emitowane w ramach programu o łącznej wartości do 200 mln zł. Firma liczy na okazje inwestycyjne w końcówce roku, kiedy to zazwyczaj rośnie podaż wierzytelności ze strony banków.

- Spółka Outdoorzy, zajmująca się sprzedażą odzieży oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem sklepu internetowego, złożyła wniosek o wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku NewConnect i planuje debiut w IV kwartale 2016 r. - podała spóła w komunikacie prasowym.

- Unibep podpisał z Ochnik Development umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa budynku mieszkaniowego przy ulicy Dzielnej/Pawiej w Warszawie. Wartość zlecenia to 37,99 mln zł netto - podał Unibep w komunikacie.

d2k01p3

- Grupa Inpro sprzedała w III kwartale 2016 roku 95 lokali netto, co oznacza spadek o 43 proc. rdr - podała spółka w komunikacie.

- Izraelski koncern Teva skomercjalizuje dwa farmaceutyki, nad którymi pracuje koreański Celltrion: leki biopodobne do Rituxanu i Herceptinu - podała Teva. Celltrion otrzyma 160 mln dolarów płatnych z góry oraz udział w zyskach ze sprzedaży leków. Nad biopodobnym rituximabem pracuje notowany na GPW Mabion.

- Orange za przedłużenie rezerwacji częstotliwości w paśmie 450 MHz, z której będzie mógł korzystać do końca 2031 r., ma zapłacić 115,5 mln zł - wynika z projektu decyzji prezesa UKE przedłożonego właśnie do konsultacji.

- Narastająco przychody Oponeo za okres od 1 stycznia do 30 września 2016 r. wzrosły o 23 proc. do 310,5 mln zł z 252,5 mln zł zanotowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego - poinformowała spółka w komunikacie.

- J.W. Construction utworzyła rezerwę w wysokości 9,2 mln zł w związku z opłatami za użytkowanie wieczyste działki w Warszawie - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3