Trwa ładowanie...
d1790g4

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Minister skarbu Włodzimierz Karpiński nie jest zwolennikiem angażowania energetyki w ratowanie górnictwa, ale nie wyklucza takich kroków, jeśli będzie tego wymagało bezpieczeństwo energetyczne kraju. Oczekuje planu dla górnictwa w ciągu trzech tygodni.
Share
d1790g4

- Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju chce wspierać rozwój źródeł odnawialnych w Polsce. Planuje sfinansować kolejne 500 MW OZE do końca 2018 roku - poinformował bank w komunikacie prasowym.

- Skarb Państwa złoży zapis na wszystkie przysługujące mu akcje nowej emisji Grupy Lotos i zamierza utrzymać swój dotychczasowy udział w spółce - podtrzymał resort w komunikacie.

- Skorygowana EBITDA operatora sieci Play w trzecim kwartale 2014 roku wyniosła 275 mln zł, a łączne przychody 1,146 mld zł - poinformowała spółka podczas czwartkowej konferencji prasowej.

d1790g4

- Zysk netto Meritum Bank po trzech kwartałach wzrósł do 45,2 mln zł z 7,6 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w czwartkowym komunikacie.

- Amica może nie wypłacić dywidendy z tegorocznego zysku, jeśli zdecyduje się na akwizycję - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes spółki Wojciech Kocikowski.

- Amica może w 2014 r. osiągnąć wynik EBITDA na poziomie 150 mln zł - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej wiceprezes spółki Wojciech Kocikowski.

- Do końca 2014 roku kwestia kursu rubla będzie neutralna dla Amiki, ale jeśli kurs spadnie do 58-59 za euro to konieczne będą podwyżki cen na tamtejszym rynku - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes spółki Wojciech Kocikowski.

d1790g4

- Novita podwyższyła prognozę zysku netto, jaki planuje osiągnąć w 2014 r., do 10 mln zł z 8,4 mln zł zakładanych wcześniej. Zgodnie z nowymi szacunkami przychody mają wynieść w tym roku 84 mln zł wobec 92,5 mln zł z poprzedniej prognozy - podała spółka w komunikacie.

- Elektromont, notowana na rynku NewConnect spółka z branży instalacji elektrycznych, liczy, że 2014 rok zakończy wynikami lepszymi niż 2013 roku. W 2015 roku spółka planuje poprawę rentowności, podtrzymuje politykę wypłacania dywidendy - poinformował Marek Błażków, prezes spółki.

- Spółka CDRL, właściciel marki odzieży dziecięcej Coccodrillo, chciałaby, by w przyszłym roku jej wyniki wzrosły o ok. 10 proc. rdr. Liczy na utrzymanie marży brutto na sprzedaży w polskich sklepach na poziomie 58-59 proc. - poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki.

- Echo Investment rozpoczyna realizację projektu biurowego Nobilis Business House we Wrocławiu - podała spółka w komunikacie prasowym.

d1790g4

- Otwarcie linii Synthosu produkującej kauczuki SSBR możliwe jest w lipcu-sierpniu 2015 roku - poinformował dziennikarzy członek zarządu spółki Tomasz Piec. Istotnie na wyniki firmy inwestycja ta wpłynie dopiero w 2016 r.

- Immofinanz ma w planach na 2015 r. otwarcie centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie, parków handlowych Stop.Shop. w Świnoujściu oraz Szczytnie, a także centrum handlowego Vivo! w Stalowej Woli - podała spółka.

- Na wyniki Global City Holdings za 2014 r. negatywnie wpłynie obniżenie wyceny Mall of Rousse o 10 mln euro - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1790g4

Podziel się opinią

Share
d1790g4
d1790g4