Trwa ładowanie...
d4hwm8z
d4hwm8z

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Zysk netto grupy PKN Orlen, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, spadł w I kwartale do 337 mln zł z 756 mln zł przed rokiem i był niższy od prognoz analityków na poziomie 791 mln zł.
Share
d4hwm8z

- EBITDA Lifo segmentu downstream Orlenu wyniosła w I kw. 2016 r. 1,76 mld zł wobec 1,75 mld zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

- W drugim kwartale 2016 roku rośnie marża rafineryjna, spada natomiast marża petrochemiczna - poinformował PKN Orlen w prezentacji.

- PKN Orlen otrzymał dotąd ponad 300 mln zł z ubezpieczenia z tytułu awarii w zakładach w Litvinowie w Czechach - poinformował podczas telekonferencji wiceprezes spółki Sławomir Jędrzejczyk. Podtrzymał, że zakład powinien wrócić do pełnych zdolności produkcyjnych w październiku.

d4hwm8z

- OT Logistics chce po 2021 roku być liderem obsługi transportowo-logistycznej w Europie Centralnej i Wschodniej z przychodami na poziomie 1 mld euro rocznie - wynika z nowej strategii grupy.

- Spółka deweloperska Archicom oczekuje, że w tym roku zwiększy sprzedaż do ponad 800 lokali z 611 w roku 2015. Zgodnie z wcześniejszymi planami, począwszy od roku 2017 spółka chce sprzedawać ponad 1.000 lokali rocznie - podał deweloper w komunikacie prasowym.

- Walne zgromadzenie Asseco Business Solutions zdecydowało o wypłacie dywidendy z zysku netto za 2015 rok w wysokości 1,00 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Średnia produkcja spółki Serinus w I kwartale wyniosła ok. 2.209 boe/d, co stanowi 45-proc. spadek kwartał do kwartału - podała spółka w komunikacie.

d4hwm8z

- 11 bit studios będzie wydawcą gry "Beat Cop" - podała spółka w komunikacie. Premiera zaplanowana jest na IV kwartał.

- Akcjonariusze Capital Partners zdecydowali o skupie do 1,44 mln akcji własnych spółki w celu umorzenia, na co spółka planuje wydać 10 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze HM Inwest zdecydowali o wypłacie 1,53 zł dywidendy na akcję za 2015 rok - poinformowała spółka w komunikacie. Spółka wypłaciła już w grudniu zaliczkę na ten cel właśnie w kwocie 1,53 zł na akcję.

- Zarząd Grupy Azoty będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 83,3 mln zł na wypłatę dywidendy z zysku za rok obrotowy 2015. Daje to 0,84 zł akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d4hwm8z

- W pierwszym dniu przyjmowania zapisów na obligacje Alior Banku, tj. w dniu 21 kwietnia 2016 r., złożono zapisy na obligacje w liczbie większej niż łączna liczba oferowanych - napisano w komunikacie spółki.

- Pragma Faktoring kupuje udziały w LeaseLink i wchodzi na rynek leasingu. Spółka liczy, że do 2020 roku co najmniej 45 proc. jej przychodów będzie z kanału on-line, a udział leasingu w przychodach wzrośnie do 15-20 proc. - poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki.

- OT Logistics spodziewa się, że 2016 r. będzie lepszy od poprzedniego i liczy na poprawę wyników, głównie dzięki konsolidacji grupy oraz reorganizacji poszczególnych biznesów - poinformował Piotr Ambrozowicz, wiceprezes OT Logistics. Jak dodał prezes Zbigniew Nowik, spółka ma w planach kolejne akwizycje.

- Zespół ekspercki, od kilku tygodni badający sytuację Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), zakończył pracę i sporządził raport z audytu. Rekomenduje w nim m.in. łączenie kopalń w większe, efektywne struktury - poinformował PAP kierujący zespołem senator PiS Wojciech Piecha.

d4hwm8z

- Ukraińska Astarta, działająca w sektorze rolno-spożywczym, zamierza rozwijać sprzedaż zagraniczną i myśli o nowych rynkach zbytu. W tym roku eksport może przynieść do 45 proc. obrotów. Spółka planuje sukcesywnie zmniejszać udział cukru w przychodach - do 30-40 proc. z blisko 50 proc. obecnie.

- Astarta, ukraińska spółka działająca w sektorze rolno-spożywczym, wraca do programu inwestycyjnego zamrożonego w poprzednich latach ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie. W tym roku przeznaczy 30-35 mln euro na budowę elewatorów oraz modernizację cukrowni i firm rolniczych.

- Warunki w wezwaniu na sprzedaż akcji spółki Ferro nie zostały spełnione - poinformował pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski BZ WBK. Nie złożono zapisów na sprzedaż minimalnej liczby akcji. Wzywająca Palmyra nie kupi akcji.

- W ramach pierwszej oferty publicznej i2 Development inwestorom przydzielono 1.700.000 akcji. O prawie 32 proc. zostały zredukowane zapisy na akcje spółki złożone w transzy inwestorów indywidualnych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d4hwm8z

Podziel się opinią

Share
d4hwm8z
d4hwm8z