Trwa ładowanie...
d4ige0u

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o zawieszeniu działalności SKOK Wołomin. Przy braku wsparcia ze strony Kasy Krajowej KNF wystąpi z wnioskiem o ogłoszenie upadłości SKOK-u - poinformowała KNF w komunikacie.

Share
d4ige0u

- Global City Holdings i U. Dori Group Ltd. rozważają strategiczne opcje sprzedaży całości lub części akcji spółki Ronson Europe N.V. posiadanych przez jednego lub obydwu akcjonariuszy - podały Global City Holdings i Ronson Europe w komunikatach.

- Sprzedaż pożyczek gotówkowych PKO BP w październiku i listopadzie 2014 roku była o 14 proc. wyższa niż rok wcześniej - poinformowała na Twitterze Elżbieta Anders, rzeczniczka banku.

- BZ WBK liczy, że w 2015 roku sprzeda portfel detalicznych kredytów niepracujących o wartości około 100-150 mln zł i portfel 20-50 mln zł kredytów hipotecznych. W grudniu bank chce sprzedać portfel kredytów segmentu MŚP o wartości 150 mln zł - poinformował PAP Mateusz Morawiecki, prezes banku.

d4ige0u

- Lentex podwyższył prognozę zysku netto w 2014 r. do 19,05 mln zł z 17 mln zł poprzednio - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

- Spółka Dekpol, prowadząca ofertę publiczną, prognozuje, że w tym roku wypracuje 239 mln zł przychodów i 20,7 mln zł zysku netto - podano w aneksie do prospektu.

- Sfinks Polska w opublikowanej strategii na lata 2015-20 zakłada wzrost wyników, w tym minimum podwojenie sprzedaży do 2020 roku, do poziomu 332 mln zł. Zysk netto w 2020 roku ma wzrosnąć do 30,2 mln zł z 13,8 mln zł w tym roku - podała spółka w komunikacie.

- Sfinks Polska w opublikowanej strategii na lata 2015-20 zakłada rozwój głównie sieci Sphinx. Chce szukać inwestora dla restauracji Chłopskie Jadło i WOOK. Nie wyklucza akwizycji.

d4ige0u

- Sfinks Polska nie wyklucza w przyszłości wypłaty dywidendy. Ocenia, że będzie to możliwe najwcześniej w 2017-18 roku - poinformował PAP prezes Sfinksa Sylwester Cacek.

- Inpro oczekuje w przyszłym roku wzrostu liczby sprzedanych mieszkań oraz zdecydowanej poprawy wyników. Zakłada, że marża brutto ze sprzedaży utrzyma się na poziomie 15-20 proc. Spółka szuka gruntów pod projekty w segmencie popularnym - poinformował Piotr Stefaniak, prezes Inpro.

- Pragma Inkaso podpisał z bankiem komercyjnym umowę zakupu portfela wierzytelności gospodarczych o łącznej wartości 90,25 mln zł. Transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki grupy - podała spółka w komunikacie.

- Walne Neuki upoważniło zarząd do dokonania skupu do 86 tys. akcji własnych w celu umorzenia. Na skup spółka może wydać do 25,8 mln zł - podała Neuca w komunikacie.

d4ige0u

- Jacek Wojton zastąpi Bartosza Arenina na stanowisku zarządzającego w Copernicus FIO Subfunduszu Akcji Dywidendowych - podał Copernicus w komunikacie prasowym.

- Walne Kernel Holding zdecydowało o wypłacie 0,25 USD dywidendy na akcję za rok obrotowy zakończony 30 czerwca 2014 roku - podała spółka w komunikacie.

- BHP ustalił cenę benchmarkową dla węgla koksującego w I kwartale przyszłego roku na poziomie 117 USD/t - napisała Jessica Fung, analityk BMO, powołując się na Platts.

- Netia wprowadza kolejny program oszczędności, który ma przynieść następne 50 mln zł rocznych oszczędności. W przyszłym roku w ramach zwolnień grupowych spółkę ma opuścić 350-400 pracowników - podali przedstawiciele Netii na konferencji.

d4ige0u

- Kompania Węglowa (KW) wycofała się decyzji o odebraniu tony węgla byłym pracownikom tej spółki z deputatu za rok 2014. O przyjęciu uchwały w tej sprawie przez zarząd KW poinformowali w czwartek związkowcy z Sierpnia 80.

- W pierwszej fazie wezwania na 339.224.545 akcji Rovese, ogłoszonego przez Michała Sołowowa i FTF Galleon, złożono zapisy na 269.626.205 akcji stanowiących 33,23 proc. głosów - podał pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d4ige0u

Podziel się opinią

Share
d4ige0u
d4ige0u