Trwa ładowanie...
d1grl9v
d1grl9v

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Fuzja prawna PKO BP z Nordea Bank Polska nastąpi 31 października, a potem, w ciągu następnych dwóch tygodni, zniknie marka Nordea. Fuzja operacyjna zaplanowana jest na marzec 2015 roku - poinformował Jarosław Orlikowski z PKO BP.
Share
d1grl9v

- Giełda Papierów Wartościowych będzie w najbliższych latach wciąż preferowaną przez MSP ścieżką prywatyzacji - powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa. Dodał, że dalszy rozwój GPW powinien być oparty o koncentrację na podstawowym biznesie.

- Orange Polska w nadchodzących tygodniach poda decyzję w sprawie potencjalnie wysokich nakładów na rozbudowę sieci światłowodowej - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji.

- Orange Polska jest zaniepokojone sytuacją na rynku B2B, gdzie rośnie presja konkurencyjna. Utrzymuje się też duża konkurencja na rynku internetu szerokopasmowego - podali na konferencji przedstawiciele spółki.

d1grl9v

- W najbliższej przyszłości polskie banki planują intensywniej finansować sektor nieruchomości, a skłonność banków do udzielania takiego finansowania jest najwyższa od 2010 roku - wynika z raportu KPMG.

- W dniach od 13 do 19 października największy udział w wydatkach na reklamę wśród stacji TV zanotował Polsat. Udział ten wyniósł 14,59 proc., co oznacza 73,3 mln zł wpływów. Drugie miejsce zajął TVN z udziałem na poziomie 11,03 proc., czyli wpływami rzędu 55,4 mln zł - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

- W wezwaniu Bisantio Investments na sprzedaż 13.894.506 akcji Mieszka złożono zapisy na 8.177.762 akcji spółki - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

- Pakiet portowy, mający poprawić konkurencyjność polskich portów, zmiany w obowiązku wykonywania pracowniczych badań lekarskich i wiele innych ułatwień w działalności firm ma wprowadzić czwarta ustawa deregulacyjna przyjęta w czwartek przez Sejm.

d1grl9v

- Budimex Nieruchomości w 2014 r. przedsprzeda ponad 1,5 tys. mieszkań, a w 2015 r. przedsprzedaż powinna być na nie niższym poziomie. W kolejnych latach spółka chce utrzymywać przedsprzedaż na poziomie, który zagwarantuje jej obecność wśród pierwszej trójki deweloperów z najwyższą przedsprzedażą.

- W ocenie prezesa Budimeksu Dariusza Blochera przesuwające się terminy udzielania zleceń na budowę dróg sprawią, że kumulacja prac będzie miała miejsce w latach 2016-2017 r. Nasilenie realizacji robót może wywołać wzrost cen materiałów budowlanych i wpędzić w kłopoty wiele firm, podobne jak przed Euro 2012 r.

- Sprzedaż porównywalna Tesco w Polsce spadła w pierwszym półroczu roku obrotowego 2014/15 o 1,0 proc., a w samym drugim kwartale spadek LFL wyniósł 2,4 proc. - podała spółka w komunikacie prasowym.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1grl9v

Podziel się opinią

Share
d1grl9v
d1grl9v