Trwa ładowanie...
d498jkt
d498jkt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Strata netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniosła w I półroczu tego roku 624,3 mln zł wobec 343,2 mln zł straty rok wcześniej - podała spółka w raporcie półrocznym. Z wyliczeń PAP wynika, że w samym drugim kwartale strata netto JSW sięgnęła 426,2 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d498jkt

- PKP Cargo widzi odbicie na krajowym rynku przewozów węgla i z "ostrożnym optymizmem" patrzy na przewozy kolejowe w drugiej połowie roku - poinformował PAP prezes Adam Purwin. Spółka nadal rozmawia o współpracy z KGHM, kolejami chorwackimi oraz partnerami z Chin.

- PKP Cargo chce do 2016 roku wypracować 100 mln zł oszczędności kosztowych - podali przedstawiciele spółki na konferencji.

- Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej PKP Cargo w drugim kwartale wyniósł 138,4 mln zł i okazał się o 17,1 proc. wyższy od konsensusu PAP. Przychody wyniosły tymczasem 1,166 mld zł i były 12,4 proc. powyżej oczekiwań.

d498jkt

- Strategia, którą CD Projekt opublikuje w marcu będzie najprawdopodobniej pięcioletnia. Spółka ma pomysły jak reinwestować środki i planuje projekty ambitniejsze od dotychczasowych - poinformował PAP prezes CD Projektu Adam Kiciński. Jego zdaniem, jeśli spółka miałaby w przyszłości nadwyżki gotówki to lepszym pomysłem niż wypłata dywidendy jest buy-back.

- Budowa bloku w Elektrowni Turów nie została wstrzymana, ale z powodu zmian wymogów środowiskowych konieczna jest modyfikacja projektu technicznego. Inwestycja może wymagać dodatkowych nakładów - poinformował PAP Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE.

- Enea nie jest zainteresowana zaangażowaniem się w Nową Kompanię Węglową, nie wyklucza rozmów z Bogdanką w sprawie dostaw węgla - poinformowała Dalida Gepfert, członek zarządu ds. Finansowych Enei.

- Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, w najbliższych kilku latach zamierza skupić się na wsparciu procesu zmiany właściciela banku, dokończeniu jego integracji z Meritum Bankiem i dalszym rozwoju organicznym - poinformował w czwartek Alior Bank.

d498jkt

- Spółka Restrukturyzacji Kopalń wszczęła postępowanie w trybie negocjacji na sprzedaż do 25 września zakładu górniczego Brzeszcze - podała SRK w komunikacie.

- Kompania Węglowa zakłada, że w drugim półroczu tego roku koszt jednostkowy produkcji wyniesie ok. 245 zł/t - podała spółka w komunikacie prasowym. W lipcu tego roku wyniósł on 237 zł/t.

- CCC oczekuje, że w ciągu trzech lat eobuwie. pl osiągnie przychody ze sprzedaży powyżej 500 mln zł - podało CCC w prezentacji.

- CCC wybuduje centrum dystrybucyjne w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Zielonej Górze za 30-35 mln zł. Centrum będzie obsługiwać zarówno CCC, jak i przejętą w środę spółkę Eobuwie - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

d498jkt

- Grupa Redan kończy prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego swojej spółki zależnej TXM, prowadzącej sieć sklepów Textilmarket. Wiceprezes Redanu Bogusz Kruszyński nie wyklucza, że debiut na giełdzie tej spółki nastąpi jeszcze w 2015 roku.

- Grupa Ergis, producent folii, pokazała wyraźny wzrost wyników w drugim kwartale, mimo niesprzyjającego otoczenia. Prezes firmy Tadeusz Nowicki chciałby w trzecim kwartale utrzymać zbliżone rezultaty. Liczy na spadek cen surowców w kolejnych okresach. Kurs spółki rośnie o ponad 19 proc.

- Portfel zamówień grupy Erbud ma wartość 1.335,2 mln zł - podała spółka w raporcie. Największy udział w backlogu ma budownictwo inżynieryjne, biurowe, handlowo-usługowe i mieszkaniowe.

- Neuca wypracowała w II kwartale 2015 r. zysk netto w wysokości 21,6 mln zł, o 99 proc. wyższy rdr i o 10,7 proc. większy niż przewidywał konsensus - podała spółka. Udział Neuki w krajowym rynku hurtu aptecznego w I półroczu 2015 r. wyniósł średnio 29,2 proc. wobec 27,3 proc. w I połowie 2014 r.

d498jkt

- Play w II kw. uzyskał 1,299 mld zł przychodów, co jest wzrostem o 23,1 proc. rdr. Skorygowana EBITDA w tym okresie wyniosła 374 mln zł i była wyższa o 38,7 proc. - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej.

- Warimpex chce kontynuować realizację projektów deweloperskich, w tym czterech w Polsce. Do końca roku może sprzedać dwa hotele we Francji - poinformował PAP Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

- Grupa kapitałowa Redan w pierwszym półroczu 2015 roku zwiększyła przychody o 13,1 proc., ale problemem pozostawał słaby poziom marży handlowej. Wiceprezes spółki Bogusz Kruszyński liczy, że wprowadzone zmiany w kolekcji Top Secret i startująca we wrześniu kampania reklamowa przyciągną nowych klientów.

- Zetkama, przez przejęcie Masterform i fuzję z Kuźnią Polską, chce rozbudować segment podzespołów motoryzacyjnych i zwiększyć dzięki temu przychody grupy do poziomu 550 mln zł - poinformował Leszek Jurasz, prezes Zetkamy.

d498jkt

- Spółka zależna Otmuchowa, PWC Odra, zaraportowała na koniec I półrocza zysk netto. Zarząd grupy zakłada, że także na koniec roku spółka ta będzie na plusie. Otmuchów zamierza odbudować przychody poprzez wzrost eksportu, kontrakty B2B i wprowadzenie nowych produktów.

- Neuca w listopadzie ogłosi strategię dotyczącą rozwoju synergicznych biznesów, m.in. przychodni, badań klinicznych i telemedycyny - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Sucharski.

- Hyperion planuje zakończenie projektu Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej do końca 2015 roku. Spółka liczy na wzrost przychodów o około 50 proc. na koniec 2016 roku i o około 100 proc. na koniec roku 2017 - poinformował Piotr Majchrzak, prezes Hyperionu.

- Spółki grupy kapitałowej PKN Orlen: Orlen Paliwa i Orlen Gaz zostaną połączone. Nastąpi to w wyniku przejęcia, poprzez przeniesienie majątku Orlen Gaz na Orlen Paliwa za udziały, które spółka przejmująca wyda wspólnikowi spółki przejmowanej, czyli PKN Orlen.

d498jkt

- Zarząd P.A. Nova chce, by spółka wypłaciła dywidendę z zysku za 2015 r. nie niższą niż za rok 2014 r., kiedy akcjonariusze otrzymali 0,5 zł na akcję - poinformowała na konferencji prezes Ewa Bobkowska.

- Scripps Interactive kupił w wezwaniu 156.722.228 akcji TVN - podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski Banku Handlowego.

- Sygnity podpisało umowę ws. strategicznego partnerstwa z Proxamą, międzynarodowym dostawcą usług w zakresie handlu mobilnego, specjalizującym się w rozwiązaniach typu proximity marketing i dostawcą rozwiązań płatniczych typu end-to-end dla emitentów kart i operatorów płatności - podało Sygnity w komunikacie prasowym.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d498jkt

Podziel się opinią

Share
d498jkt
d498jkt