Trwa ładowanie...
d2enuaw
14-01-2016 17:55

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- KGHM wstępnie oszacował wydatki inwestycyjne związane z projektem Ajax, czyli budowy kopalni miedzi, złota i srebra w Kanadzie, na 1,307 mld USD - poinformowała spółka w komunikacie. KGHM zakłada, że roczna produkcja miedzi wyniesie 58 tys. ton, a złota 125 tys. uncji. Budowa kopalni potrwa 2,5 roku.

Share
d2enuaw

- W ocenie analityków spodziewany przez KGHM NPV projektu Ajax jest na solidnym poziomie, ale skalkulowany był przy dość wysokich cenach miedzi. Z jednej strony informacja o wyższych nakładach na projekt jest negatywna, ale z drugiej, w spółce mogą wystąpić zmiany, po których projekty zagraniczne nie będą priorytetem.

- Zarząd i związki JSW porozumiały się w sprawie zasad wyliczania i terminu wypłaty 14. pensji za 2015 rok. Zostanie ona wypłacona do 1 czerwca razem z odsetkami - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Orbis podpisał przedwstępną umowę sprzedaży hotelu Mercure Mrągowo Resort & SPA. Wartość transakcji ma wynieść 20 mln zł - podał Orbis w komunikacie.

- Formula Systems, z grupy Asseco Poland, podpisała umowę z Israel Aerospace Industries (IAI) o wspólnym przejęciu izraelskiej spółki TSG działającej w segmencie bezpieczeństwa i obronności. Formula i IAI nabędą po 50 proc. akcji tej spółki płacąc po 25 mln USD - podała Formula Systems w komunikacie.

d2enuaw

- Konsorcjum, którego liderem jest Qumak podpisało umowę na zaaranżowanie, wykonanie i wyposażenie ekspozycji Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Wynagrodzenie wykonawców może wynieść 33 mln zł netto - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Zarząd Robygu zamierza rekomendować przeznaczenie 65-80 proc. skonsolidowanych zysków na dywidendę w latach 2016 i 2017 - podała spółka w komunikacie.

- Rok 2015 był dla J.W. Construction słabszy pod względem wyników, natomiast lata 2016-2017 powinny być już "bardzo dobre" - oceniła w rozmowie z PAP Małgorzata Szwarc-Sroka zasiadająca w radzie nadzorczej spółki. W tym roku deweloper może rozpoznać w wynikach co najmniej 1.200 lokali.

- J.W. Construction rozpoczął 2016 r. z ofertą na ponad 1.200 lokali, a w ciągu roku rozpocznie inwestycje na ponad 2.100 lokali. Deweloper szacuje, że tegoroczna sprzedaż znajdzie się co najmniej na poziomie zeszłorocznej, kiedy znalazł nabywców na 1.569 lokali.

d2enuaw

- Wynik na działalności podstawowej LOT w 2015 roku będzie ujemny i wynieść może około 25 mln zł - poinformował Filip Grzegorczyk, wiceminister w Ministerstwie Skarbu Państwa.

- Marie Brizard Wine & Spirits, dawne Belvedere, podpisała umowę sprzedaży nieruchomości w Bordeaux oraz w Krakowie. Sprzedaż tych aktywów przyniesie spółce ok. 28 mln euro - podała Marie Brizard w komunikacie.

- Bank Handlowy w świetle wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego nie planuje zmieniać i chce kontynuować realizację dotychczasowej polityki dywidendowej. Składka na Funduszu Wsparcia Kredytobiorców nie będzie miała istotnego wpływu na wyniki finansowe banku - poinformował PAP Sławomir Sikora, prezes banku.

- Bank Pocztowy musi wpłacić składkę na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców w wysokości ponad 3,6 mln zł. Bank utworzy rezerwę na ten cel, która obciąży jego wynik w IV kwartale 2015 r. - podała spółka w komunikacie.

d2enuaw

- W piątek Kancelaria Prezydenta przedstawi nowy projekt ustawy o kredytach walutowych - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Swój projekt tej ustawy przedstawi także stowarzyszenie grupujące frankowiczów.

- Konsorcjum, którego liderem jest Salini Polska, złożyło do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ws. wyboru oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej w przetargu na budowę odcinka południowej obwodnicy Olsztyna - poinformował PAP Karol Głębocki, specjalista ds. komunikacji społecznej w olsztyńskiej GDDKiA.

- Zysk na akcję JPMorgan Chase w IV kwartale 2015 roku wyniósł 1,32 USD na akcję - podała firma w komunikacie w czwartek.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2enuaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2enuaw
d2enuaw