Trwa ładowanie...
dnu95sr

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Prezes PGE Marek Woszczyk liczy, że krajowe instytucje finansowe będą zainteresowane finansowaniem inwestycji w wytwarzanie oparte na węglu, pomimo sygnałów, że wycofują się z tego banki zagraniczne.

Share
dnu95sr

- Grupa Azoty Police zawarła umowę na zakup soli potasowej od łotewskiej spółki Uralkali Trading. Jej wartość to 288 mln zł - podały Police w komunikacie.

- NWZ Ergisu zdecyduje o skupie do 5 proc. akcji własnych w celu ich umorzenia - wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 22 lutego.

- Zarząd Ergisu chce rekomendować wypłatę 0,16 zł dywidendy na akcję za 2015 rok - podała spółka w komunikacie.

- Portfel zamówień Selvity na 2016 r. nie uwzględniający dotacji wynosi 22,3 mln zł, o 26 proc. więcej niż w marcu ubiegłego roku wynosił backlog zamówień komercyjnych na 2015 r. - podała spółka w raporcie.

- Spółka telekomunikacyjna Verizon Communications Inc. zanotowała w IV kw. 2015 r. zysk na akcję w wysokości 89 centów - podała spółka w raporcie kwartalnym.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dnu95sr

Podziel się opinią

Share
dnu95sr
dnu95sr