Trwa ładowanie...
d1n2om1
29-07-2016 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Podwykonawcą spółki GISPartner, z którą Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej (KZGW) prowadzi negocjacje ws. dokończenia po Qumaku systemu ISOK, ma być Asseco Poland - poinformowali PAP przedstawiciele Asseco i KZGW.

Share
d1n2om1

- Poziom zysku EBITDA w jednostkowym sprawozdaniu spółki Synektik w drugim kwartale roku 2016 wyniesie wg. szacunków 163.000 zł, co przekłada się na skumulowany poziom zysku EBITDA za dwanaście miesięcy zakończone 30 czerwca 2016 w wysokości 5.345.000 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- OEX podpisał ze wspólnikami spółki Mer Service przedwstępną umowę sprzedaży udziałów stanowiących 100 proc. jej kapitału zakładowego za łączną cenę 4,5 mln zł - podał OEX w komunikacie.

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedłużył postępowanie w sprawie przejęcia hurtowni farmaceutycznej Intra przez Neukę - poinformował urząd w komunikacie.

- Spółka zależna Alumetalu - Alumetal Poland zdecydowała o realizacji planu inwestycyjnego "Rozbudowa Zakładu Stopów Wstępnych" w Gorzycach. Nakłady inwestycyjne na ten projekt mają wynieść do 58,5 mln zł i sfinansowane zostaną w całości ze środków własnych grupy - podał Alumetal w komunikacie.

d1n2om1

- Giełda Papierów Wartościowych rozważa zrefinansowanie wygasających w styczniu 2017 roku obligacji o wartości 123 mln zł - poinformował na piątkowej konferencji wiceprezes GPW Paweł Dziekoński.

- Konsorcjum Atos Polska, Bull SAS i giełdowego Betacomu złożyło jedyną ofertę w przetargu na rozbudowę i wdrożenie nowych funkcjonalności oraz utrzymanie i rozwój Elektronicznej Platformy Wymiany Danych (EPWD) oraz budowę i utrzymanie Centralnego Rejestru Klientów Zakładu - poinformował PAP Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

- Tauron szacuje, że miał w I półroczu 2016 roku ok. 10 mln zł skonsolidowanej straty netto i ok. 1,65 mld zł zysku EBITDA - podała spółka w komunikacie.

- PGNiG chce kupować akcje własne w celu umorzenia. Łączna cena nabywanych papierów nie będzie wyższa niż 750 mln zł - podała spółka w komunikacie. Nabycie akcji własnych nastąpi do 31 grudnia 2016 roku.

d1n2om1

- Lotos szacuje, że w II kwartale 2016 r. wartość tzw. efektu LIFO będzie zbliżona do zera - podała spółka w komunikacie.

- HSBC Bank Polska z uwagi na treść ostatnich raportów bieżących Action zwrócił się z prośbą do spółki o wyjaśnienie aktualnej sytuacji płynnościowej , oraz podjął decyzję o odmowie dalszego udostępniania kredytu udzielonego spółce - podał Action w komunikacie.

- JSW podpisała z obligatariuszami aneks, zgodnie z którym okres obowiązywania umowy o dalszej współpracy, w którym JSW oraz obligatariusze zamierzają uzgodnić ostateczną treść umowy restrukturyzacyjnej został przedłużony do 31 sierpnia 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

- Porozumienie JSW z obligatariuszami jest wynegocjowane - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, dodając, że "otwarta" jest kwestia kopalni Krupiński.

d1n2om1

- TFI PZU z zakończonej 26 lipca niepublicznej emisji certyfikatów inwestycyjnych funduszu PZU FIZ Forte pozyskało do zarządzania ponad 515 mln zł - poinformowało TFI PZU w komunikacie prasowym.

- Związkowcy z przeżywającej trudności finansowe grupy Kopex zaapelowali w piątek do premier Beaty Szydło o pomoc "w rozwiązywaniu dramatycznej sytuacji producentów polskich maszyn i urządzeń górniczych i pracujących w nich załóg".

- Atlanta Poland zanotowała w IV kwartale roku 2015/16, trwającym od kwietnia do czerwca, spadek obrotów o ok. 20 proc. do 43,8 mln zł i 1,3 mln zł straty netto wobec 93 tys. zł zysku przed rokiem. Wpłynęły na to m.in. ceny surowców i ograniczenie dostaw do Jeronimo Martins Polska - podała spółka.

- Sąd Rejonowy w Poznaniu doręczył PBG postanowienie o zakończeniu postępowania upadłościowego wydane 20 lipca - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d1n2om1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2om1
d1n2om1