Trwa ładowanie...
d3foyzc

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- PGNiG odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nakładającej na spółkę 10 mln zł kary finansowej - podała spółka w komunikacie.

Share
d3foyzc

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo potwierdziło odkrycie złoża gazowego w Miłosławiu, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim - podała spółka w komunikacie.

- Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-sierpień 2015 roku wyniósł 10,31 mld zł, spadając rok do roku o 11,8 proc. - podał na stronie internetowej Narodowy Bank Polski.

- Marvipol znalazł w III kwartale 2015 r. nabywców na 168 lokali netto wobec 155 lokali rok wcześniej - wynika z wyliczeń PAP na podstawie danych spółki.

d3foyzc

- Nowy zarząd Tauronu, z powołanym w czwartek na stanowisko prezesa Jerzym Kurellą, stawia na budowę silnej grupy paliwowo-energetycznej - poinformował Tauron w komunikacie prasowym.

- Nowy zarząd Tauronu zadeklarował wolę prowadzenia negocjacji w sprawie nabycia od Spółki Restrukturyzacji Kopalń aktywów kopalni Brzeszcze - poinformował Tauron w komunikacie. Gotowość do wznowienia negocjacji deklaruje też SRK.

- Przejęcie kopalni Brzeszcze ważne dla Tauronu, projekt trzeba zrealizować możliwie szybko i na zasadach rynkowych - poinformował PAP nowy prezes Tauronu Jerzy Kurella. Nie ma on planów zmiany strategii grupy.

- Związki zawodowe skupione w radzie społecznej Tauronu wyraziły zdumienie i zaniepokojenie zmianami w zarządzie tej spółki. To rozgrywki polityczne, które mogą doprowadzić do destabilizacji spółki i całej grupy - napisali w liście do premier Ewy Kopacz.

d3foyzc

- PKP w 2019 - 2020 może podjąć decyzję o wyjściu ze spółki Xcity Investment. Wśród rozważanych opcji wyjścia jest wprowadzenie spółki na giełdę, jak i pozyskanie inwestora strategicznego - poinformowali na konferencji przedstawiciele PKP.

- Kęty zapewniają, że zgodnie ze strategią zaproponują wypłatę 60 proc. tegorocznego zysku w formie dywidendy, mimo wysokich nakładów inwestycyjnych w 2016 r. Spółka nie widzi póki co spowolnienia na rynku, na co wskazywałyby sygnały z chińskiej gospodarki. Nie zakłada też pogorszenia sytuacji w przyszłym roku.

- MLP Group zapowiada, że przeznaczy na dywidendę część zysków z transakcji sprzedaży dwóch parków logistycznych, MLP Tychy oraz MLP Bieruń - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Prywatyzację PKP Intercity w 2018 r., ale z zachowaniem przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego, zapowiedział w rozmowie z PAP prezes zarządu PKP Jakub Karnowski. Wyjaśnił, że prywatyzacja przewoźnika odbyłaby się za pośrednictwem giełdy.

d3foyzc

- Grupa Polnord w III kwartale 2015 r. sprzedała 357 lokali netto na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych, wobec 303 lokali przed rokiem - podała spółka w komunikacie.

- Atal sprzedał w III kwartale 2015 r. 399 lokali wobec 216 przed rokiem - podała spółka w komunikacie.

- W poniedziałek, 5 października na GPW zadebiutuje spółka AAT Holding, producent i dostawca elektronicznych systemów zabezpieczeń - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Gremi Media zdecydowało o przekształceniu Presspublica w spółkę akcyjną i przeprowadzeniu procesu zmierzającego do dopuszczenia akcji tej spółki do obrotu na rynku regulowanym GPW - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

d3foyzc

- Zarząd KCI zdecydował o połączeniu z Gremi Media - poinformowała KCI w komunikacie.

- Getin Holding otrzymał od Artertesia Consulting wypowiedzenie warunkowej umowy sprzedaży Carcade - poinformowała spółka w komunikacie.

- Getin Holding nadal planuje sprzedaż rosyjskiej spółki leasingowej Carcade - poinformował PAP rzecznik Getin Holding.

- Grupa Boryszew wezwała do sprzedaży 4.033.208 akcji Hutmenu, dających 15,76 głosów na WZ, po 5 zł za akcję - poinformował w piątek pośredniczący DM PKO BP.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3foyzc

Podziel się opinią

Share
d3foyzc
d3foyzc