Trwa ładowanie...
d1fjc22

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Lotos miał w IV kw. 2014 r. 1,28 mld zł straty netto wobec konsensusu na poziomie 1 mld zł straty - wynika z raportu rocznego spółki.

Share
d1fjc22

- Wynik operacyjny segmentu produkcji i handlu Grupy Lotos spadł w IV kw. 2014 r. do minus 928,1 mln zł z minus 13,3 mln zł przed rokiem, a w upstreamie spadł do minus 151,5 mln zł z minus 21,4 mln zł rok wcześniej.

- Grupa Lotos nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2015 r. - wynika z wypowiedzi prezesa Pawła Olechnowicza.

- Grupa Lotos do czasu publikacji strategii na lata 2016-2020, co planowane jest we wrześniu tego roku, zdecyduje, czy będzie chciała rozwijać się w obszarze petrochemii - poinformował dziennikarzy prezes Paweł Olechnowicz.

d1fjc22

- Zysk netto grupy BNP Paribas Bank Polska w 2014 roku wyniósł 103,2 mln zł, czyli był o 0,9 proc. wyższy niż w 2013 roku - poinformował bank w raporcie rocznym. Zarząd banku nie będzie rekomendował wypłacenia dywidendy za 2014 r.

- BNP Paribas Bank Polska spodziewa się, że rezerwa restrukturyzacyjna w związku z planowanymi zwolnieniami grupowymi, zostanie najprawdopodobniej utworzona przed połączeniem z BGŻ - poinformował na konferencji prasowej Jan Bujak, pierwszy wiceprezes BNP Paribas BP.

- Lux Med wypracował w 2014 r. ponad 1 mld zł przychodów i chce utrzymać tempo organicznego wzrostu na poziomie małych kilkunastu procent w 2015 r. - poinformowała prezes spółki Anna Rulkiewicz. Grupa planuje rozwój sieci przychodni, rozważa akwizycje w diagnostyce obrazowej i na rynku szpitalnym.

- GPS Konsorcjum, spółka zależna Imagisu, otrzymała decyzję Naczelnika Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, określającą przybliżoną kwotę zobowiązania podatkowego spółki w podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia 2013 r. do września 2013 r. w łącznej wysokości 298,3 mln zł - podał Imagis w komunikacie.

d1fjc22

- Miranda, spółka z grupy Lubawa złożyła wiążącą propozycję warunków umowy nabycia akcji prywatyzowanej spółki Zakłady Tekstylno-Konfekcyjne Teofilów - podało MSP.

- Spółka zależna MSX Resources utraciła prawa do udziałów w firmach posiadających licencje na poszukiwanie surowców w Mongolii - podała spółka w komunikacie. Na konferencji przedstawiciele MSX podali, że spółka planuje podjęcie kroków prawnych przeciwko partnerom, którzy nie wywiązali się ze swoich zobowiązań.

- Zarząd M.W. Trade planuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy 8,55 mln zł z zysku za 2014 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje niewypłacanie dywidendy i przeznaczenie zysku za 2014 rok w wysokości 177,2 mln zł w całości na kapitał zapasowy - podała spółka w komunikacie.

d1fjc22

- Norges Bank (Centralny Bank Norwegii) zmniejszył swoje zaangażowanie w akcjonariacie Robygu poniżej progu 5 proc. - poinformował Robyg w komunikacie.

- Apple wejdzie do indeksu Dow Jones Industrial Average po zamknięciu sesji w środę 18 marca - podał na stronie S&P Dow Jones Indices. Spółką, która opuści indeks jest AT&T.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1fjc22

Podziel się opinią

Share
d1fjc22
d1fjc22