Trwa ładowanie...
d1n2om1
04-07-2016 18:20

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-maj 2016 roku wyniósł 5,29 mld zł, czyli spadł o 17 proc. rok do roku - podał Narodowy Bank Polski.

Share
d1n2om1

- Nie było i nie ma w planach nacjonalizacji OFE, ale mamy bardzo dobry plan jak zbudować polski kapitał - poinformował podczas konferencji wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Program budowy kapitału zakłada ponad 120 mld zł napływu nowych środków na polski rynek kapitałowy po 10 latach jego funkcjonowania przy składce 4 proc. - podano w dokumencie opracowanym przez Ministerstwo Rozwoju.

- Z zaprezentowanego w poniedziałek przez rząd Programu Budowy Kapitału Polaków wynika, że proponowane zmiany mogą zakładać przekazanie w trybie ustawy 25 proc. aktywów OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej celem realnego wzmocnienia bufora finansowego systemu emerytalnego oraz 75 proc. aktywów OFE na Indywidualne Konta Emerytalne - wynika z prezentacji MR.

- Dopóki KNF nie przedstawi wiarygodnych wyliczeń dot. skutków tzw. ustawy frankowej, bałbym się uchwalić "globalną" ustawę, bo nie możemy brać odpowiedzialności za sektor bankowy; bez obliczeń można przyjąć ustawę bardzo okrojoną - mówi PAP minister Henryk Kowalczyk.

d1n2om1

- Resort rozwoju proponuje stworzenie publicznych funduszy nieruchomości, które w formie spółek notowanych na GPW inwestowałyby w nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne przynoszące stały dochód - wynika z dokumentu przygotowanego przez resort rozwoju.

- Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w czerwcu 2016 roku wyniosła 7,09 USD/bbl wobec 6,23 USD/bbl w maju 2016 r. - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

- Modelowa marża rafineryjna w czerwcu 2016 roku wzrosła do 6 USD na baryłce z 5,8 USD w maju. Rok wcześniej w czerwcu marża wynosiła 11 USD na baryłce - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała z PGNiG Termika przedwstępną umowę sprzedaży Spółki Energetycznej "Jastrzębie" łącznie za 371,8 mln zł - podała JSW w komunikacie. Podpisanie przyrzeczonej umowy sprzedaży planowane jest na początek sierpnia 2016 r.

d1n2om1

- Elektrownia Kozienice 4 lipca wyłączyła blok nr. 5 o mocy 225 MW z powodu wysokiej temperatury wody zrzutowej. Ponowne uruchomienie bloku nastąpi 6 lipca - podała Enea Wytwarzanie na stronach internetowych.

- Firma Oponiarska Dębica otrzymała od prezesa URE zawiadomienie o wszczęciu postępowania w związku z podejrzeniem naruszenia przez spółkę obowiązku stosowania się do ograniczeń w poborze energii elektrycznej - podała spółka w komunikacie.

- Lokum Deweloper zakłada, że uzupełnienie oferty o nowe inwestycje pozwoli spółce wrócić w kolejnych kwartałach do poziomów sprzedaży z I kwartału, kiedy znalazł nabywców na ponad 170 lokali. Tym samym w całym roku spółka może sprzedać ok. 600 lokali - wynika z wypowiedzi prezesa Bartosza Kuźniara.

- Lokum Deweloper znalazł w II kwartale 2016 r. nabywców na 136 lokali netto wobec 94 lokali rok wcześniej. W tym czasie deweloper przekazał 111 lokali w stosunku do 83 przed rokiem - podał Lokum Deweloper w komunikacie. Spółka podtrzymuje prognozy na 2016 r.

d1n2om1

- Dom Development sprzedał netto w II kwartale 2016 roku 701 lokali, a przekazał 564 - podała spółka w komunikacie.

- Vantage Development sprzedał w II kwartale 2016 r. 180 lokali netto wobec 242 lokali rok wcześniej. Spółka przekazała w tym czasie klientom 36 lokali - poinformował deweloper w komunikacie. Spółka podała, że "z nawiązką" zrealizuje plan sprzedaży na 2016 r. na poziomie ponad 700 lokali.

- Zarząd spółki Best uchwalił program emisji obligacji o wartości nominalnej do 200 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- MCI.Private Ventures FIZ działający na rachunek funduszu MCI.Euro Ventures 1.0 oraz ATP FIZ AN złożyły do UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad ATM-em - podał Urząd na stronach internetowych.

d1n2om1

- Robyg rozważa wyemitowanie do 100 mln zł niezabezpieczonych obligacji serii S o terminie zapadalności 4 lub 5 lat. Emisja miałaby nastąpić do 25 lipca 2016 r. - podał deweloper w komunikacie.

- ARiMR podpisała z Hewlett Packard Enterprise Polska umowę na utrzymanie i rozwój systemu SIA. Łączne wynagrodzenie z tytułu wykonania umowy wyniesie nie więcej niż 152,4 mln zł brutto - podała agencja w komunikacie prasowym.

- W wezwaniu do sprzedaży 14.256.263 akcji Redanu zawarto transakcje na 1.048.746 akcji tej spółki - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Spółka Redral kupiła wszystkie akcje, które były przedmiotem zapisów.

- Andrzej Modrzejewski, b. prezes PKN Orlen w latach 1999-2002, został wybrany na szefa Unipetrolu - czeskiej spółki z grupy płockiego koncernu. Zastąpił on tam Marka Świtajewskiego, który w zarządzie Unipetrolu zasiadał od 2012 r., a od 2013 r. był jego prezesem.

- Eurohold Bulgaria wypłaci 365,7 tys. BGN dywidendy, co oznacza 0,002727 BGN netto dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d1n2om1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2om1
d1n2om1