Trwa ładowanie...
d3xv5ew

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Zysk netto grupy PKO BP w trzecim kwartale 2015 roku spadł do 815,2 mln zł z 873,4 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 7 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 759,5 mln zł.

Share
d3xv5ew

- Zysk netto grupy Banku Handlowego w trzecim kwartale 2015 roku spadł do 140,9 mln zł z 228,4 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się nieznacznie poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 145,6 mln zł.

- PKO BP ocenia, że łączne wydatki na integrację z Nordea Bank Polska będą o około 65 mln zł niższe niż zapowiadane wcześniej 299 mln zł - poinformował bank w prezentacji.

- PKO BP spodziewa się w IV kwartale 2015 roku dobrych wyników, dalszego wzrostu marży odsetkowej netto, a dynamika wzrostu portfela kredytowego wyniesie ok. 5 proc. rok do roku - poinformował PAP Paweł Borys, dyrektor ds. strategii i inwestycji w PKO BP.

d3xv5ew

- PKO BP ocenia, że w drugim półroczu 2015 roku sprzedaż kredytów konsumpcyjnych i hipotecznych będzie wyższa niż w I połowie roku - poinformował w poniedziałek bank.

- PKO BP ocenia, że spełnia dodatkowe wymogi kapitałowe KNF, co umożliwia mu wypłatę dywidendy. Udział w funduszu BGK bank szacuje na około 140 mln zł. W IV kwartale wyniki biznesowe banku - wynik odsetkowy i prowizyjny - powinny być wyższe niż w III kwartale - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele banku.

- Bank Handlowy ocenia, że w wynikach III kwartału widać realizowaną strategię ograniczenia ryzyka stałej stopy procentowej. Bank stawia na wzrost wolumenów kredytowych - poinformował PAP Sławomir Sikora, prezes banku.

- Bank Handlowy chce na początku 2016 roku przedstawić nową trzyletnią strategię. Bank ocenia, że nałożenie podatku w wysokości 0,39 proc. sumy aktywów obniżyłoby jego zysk brutto o około 190 mln zł - poinformował na konferencji Sławomir Sikora, prezes banku.

d3xv5ew

- Zysk netto Grupy Azoty, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł w III kw. 2015 r. do 73,6 mln zł z 4,6 mln zł przed rokiem i był wyższy od konsensusu rynkowego na poziomie 39,8 mln zł.

- W czwartym kwartale w kraju powinna nastąpić poprawa popytu na nawozy w związku z rozpoczętymi wypłatami dopłat bezpośrednich dla rolników. Czynnikiem ograniczającym popyt może być wstrzymywanie się rolników ze sprzedażą ziarna - informuje Grupa Azoty w komentarzu do wyników kwartalnych.

- Grupa Azoty zdecyduje o podziale tegorocznego zysku po przeanalizowaniu końcówki roku. Przedstawiciele spółki sygnalizują, że realizacja 66 projektów inwestycyjnych wymaga sporego wysiłku finansowego.

- Agora odnotowała w trzecim kwartale 6,6 mln zł straty netto wobec 10,1 mln zł straty rok temu. Strata była o 32 proc. niższa od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 9,7 mln zł ujemnego wyniku.

d3xv5ew

- Agora oczekuje, że łączne nakłady inwestycyjne na uruchomienie programu telewizyjnego na nowym multipleksie wyniosą ok. 30 mln zł. W pierwszej fazie inwestycje sięgną 10 mln zł - podał na konferencji prezes spółki Bartosz Hojka.

- Kurs akcji Wittchena w pierwszym dniu notowań na rynku głównym warszawskiej giełdy wzrósł o 10 proc. do 18,7 zł. Kurs praw do akcji nie zmienił się.

- Wittchen, który zadebiutował w poniedziałek na warszawskiej GPW, miał w trzecim kwartale 6,5 mln zł zysku netto przy prawie 43 mln zł sprzedaży. Spółka jest zadowolona ze sprzedaży w październiku i listopadzie - poinformowała PAP Monika Brzozowska, dyrektor finansowy spółki.

- Portfel zamówień Torpolu na koniec III kwartału wynosił ponad 900 mln zł netto bez udziału konsorcjantów - podała spółka w raporcie kwartalnym.

d3xv5ew

- NWZ Tauronu w sprawie emisji akcji zostało na wniosek Skarbu Państwa przerwane do 23 listopada. Akcjonariusze Tauronu mieli w poniedziałek zdecydować o emisji akcji skierowanej do Skarbu Państwa.

- Boryszew podpisał z BGK umowę, która pomoże sfinansować odbudowę spalonej fabryki w niemieckim Prenzlau. Inwestycja ma łącznie pochłonąć ponad 21 mln euro, a zakład ma ruszyć do końca przyszłego roku - podała spółka w komunikacie.

- ABC Data jest zadowolona z wyników wypracowanych w III kw. Spółka kontynuowała koncentrację na transakcjach wysokomarżowych. Zauważalny udział w wynikach grupy będą miały spółki zagraniczne - poinformowała PAP prezes spółki Ilona Weiss. W jej ocenie ABC Data może pokazać najlepsze rezultaty ze wszystkich giełdowych dystrybutorów IT.

- Około 70 proc. portfela zamówień Trakcji przypada na 2016 r. - poinformował prezes spółki Jarosław Tomaszewski. Trakcja jest w prekwalifikacjach przetargów o łącznej wartości ok. 15 mld zł.

d3xv5ew

- Obecny backlog pionu kluczowych przedsiębiorstw, rolnictwa, telekomunikacji i mediów, energetyki, gazownictwa i przedsiębiorstw komunalnych (TUBU) w Asseco Poland pokrywa 79 proc. budżetu na 2015 rok. Wartościowo jest on nieco niższy rdr. W 2016 r. spodziewany jest jednak wzrost w tym segmencie.

- Backlog Torpolu gwarantuje realizację zamówień o wartości ok. 0,5 mld zł w 2016 r., a spółka liczy, że nowe kontrakty przełożą się na przychody w II połowie przyszłego roku - poinformował Michał Ulatowski, dyrektor finansowy spółki. Dodał, że spółka liczy na dodatnie przepływy operacyjne w 2016 r.

- Oferta konsorcjum Mirbudu i spółki Erbedim za 394,29 mln zł okazała się trzecia pod względem ceny w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku od węzła Lubelska (bez węzła) do Kołbieli (początek obwodnicy) - podała GDDKiA.

- Oferta konsorcjum Comarch, Transbit, Cenrex i Armpolu za 385 mln zł brutto okazała się druga pod względem ceny w przetargu na dostawę 160 szt. Mobilnych Modułów Stanowisk Dowodzenia (MMSD) dla wojska. Wartość oferty przekracza budżet inwestora, który został określony na 193 mln zł brutto.

d3xv5ew

- Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa podpisał zgodę na dokapitalizowanie TF Silesia przez wniesienie do niej akcji odpowiadających blisko 2 proc. kapitału zakładowego PGNiG - poinformowało MSP w komunikacie.

- Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa Banku Zachodniego WBK - podał bank w komunikacie. Powodem rezygnacji jest kandydowanie Morawieckiego na stanowisko wicepremiera oraz ministra rozwoju w nowym rządzie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3xv5ew

Podziel się opinią

Share
d3xv5ew
d3xv5ew