Trwa ładowanie...
d2nry9m

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- PKO BP ocenia, że jesienią może wyjść na rynek z emisją kolejnej transzy euroobligacji - poinformował PAP Jakub Papierski, wiceprezes banku odpowiedzialny za obszar bankowości inwestycyjnej.

Share
d2nry9m

- Getin Noble Bank złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zgodę na utworzenie banku hipotecznego. Getin Noble Bank Hipoteczny rozpocznie działalność operacyjną w 2017 r. - poinformował bank w komunikacie.

- Forum Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zmniejszyło zaangażowanie w udziały spółki AC do 4,28 proc. z 11,69 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Netia, w ramach partnerstwa strategicznego z siecią Play, uruchomi 16 kwietnia 2015 roku komórkowego operatora wirtualnego (MVNO). Na początku oferta będzie skierowana tylko do klientów indywidualnych - poinformowała PAP spółka.

d2nry9m

- Vistula jest zadowolona z osiąganych od początku roku przychodów ze sprzedaży, spodziewa się dobrych wyników za pierwszy kwartał - poinformował w rozmowie z PAP prezes Grzegorz Pilch.

- PZ Cormay i Orphee powinny się połączyć, a fuzja mogłaby zostać przeprowadzona bezgotówkowo już na przełomie 2015/2016 r.- uważa Konrad Łapiński, zarządzający Total FIZ, który jest największym akcjonariuszem PZ Cormay i Orphee.

- Total FIZ chce przeprowadzić emisję nowych certyfikatów, a falę wykupów certyfikatów ma za sobą - poinformował zarządzający funduszem Konrad Łapiński. Dodał, że Total przebudował portfel w ostatnich miesiącach i planuje jeszcze dwie transakcje.

- Zarząd IMS zmienił rekomendację dotyczącą wypłaty dywidendy za 2014 rok i proponuje wypłatę 8 gr dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. Wcześniej zarząd rekomendował wypłatę 6 gr na akcję.

d2nry9m

- Cena maksymalna w ofercie publicznej producenta felg Uniwheels została ustalona na 119 zł. Przewidywane wpływy netto z emisji nowych akcji spółka szacuje na ok. 271 mln zł, a łączną wartość oferty na ok. 547,5 mln zł netto - poinformował Uniwheels w prospekcie emisyjnym.

- Fabryka Mebli Forte w pierwszym kwartale 2015 roku może po raz pierwszy od jedenastu kwartałów pokazać spadek zysku rok do roku - ocenia Michał Stalmach z DM BOŚ. Również drugi kwartał nie zapowiada się imponująco. Widoczna poprawa wyniku netto spodziewana jest dopiero w drugim półroczu.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2nry9m

Podziel się opinią

Share
d2nry9m
d2nry9m