Trwa ładowanie...
d32u0ys
16-03-2016 17:55

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- PKO BP jest kluczowym bankiem wzmacniającym rządowe programy rozwojowe - poinformował PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

d32u0ys
d32u0ys

- Zadaniem banków w Polsce, w tym banku PKO BP, jest aktywizacja środków krajowych do wspierania Planu Morawieckiego - powiedział PAP prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

- Zarząd Lokum Deweloper rekomenduje, by z zysku za 2015 r. do akcjonariuszy w formie dywidendy trafiło 11,16 mln zł, czyli 0,62 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Lokum Deweloper, który zrealizował zapowiadane na 2015 r. prognozy finansowe, podtrzymuje szacunki na rok bieżący - podała spółka w komunikacie prasowym.

- CEZ nie złoży oferty wiążącej na zakup aktywów Vattenfalla w Niemczech - podała spółka w komunikacie.

d32u0ys

- Grupa Idea Bank sprzedaje spółkę GetBack i liczy, że do jej finalizacji dojdzie w drugim kwartale. Bank spodziewa się, że dzięki tej transakcji wzmocni bazę kapitałową i obniży koszty finansowania - poinformował PAP Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

- Nowy zarząd PHN zamierza kontynuować realizację głównych założeń dotychczasowej strategii spółki. Zarząd wypracuje rekomendację dotyczącą podziału zysku za 2015 r., po tym jak dołączy do niego CFO - poinformował prezes Maciej Jankiewicz.

- Spółka Unified Factory zadebiutuje na rynku NewConnect w poniedziałek, 21 marca - informuje dom maklerski Noble Securities, który odpowiada za proces przeprowadzenia prywatnej emisji akcji połączonej z wprowadzeniem Unified Factory na rynek NewConnect.

- Praktiker Polska, sieć marketów budowlano-remontowych, chce pozyskać finansowanie na dalszy rozwój. Spółka planuje emisję obligacji o wartości 150 mln zł, w kilku transzach. Pierwszą, do 50 mln zł, zamierza wyemitować do końca marca tego roku - podała spółka w komunikacie.

d32u0ys

- TFI Allianz Polska rozpoczyna dystrybucję nowego funduszu Allianz Globalny Stabilnego Dochodu, a także funduszy w formule multistrategii. W kolejnym etapie uruchomi nowe fundusze inwestujące w Europie, USA i w Azji oraz w różne klasy aktywów.

- Karol Półtorak, wiceprezes GPW złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 16 marca - podała giełda w komunikacie.

- Zysk netto grupy Raiffeisen Bank Polska w 2015 roku wyniósł 186,2 mln zł, czyli spadł 45 proc. rdr - poinformował bank w środowym komunikacie.

d32u0ys

- Proces wyboru nowego prezesa Qumaka jest zaawansowany, a na tzw. krótkiej liście jest obecnie trzech menedżerów. Rada nadzorcza spółki jest zdeterminowana, aby dokonać wyboru do końca marca - poinformowała PAP Monika Hałupczak, przewodnicząca rady nadzorczej informatycznej spółki.

- Wypłata z zysku Unibepu za 2015 r. może być wyższa niż z zysku za 2014 r. - poinformował PAP prezes Unibepu Leszek Marek Gołąbiecki.

- MLP Group chce przeznaczyć na wypłatę dywidendy 41,66 mln zł, czyli 2,3 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d32u0ys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32u0ys