Trwa ładowanie...
d1sjb9z

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w trzecim kwartale 2015 roku wzrósł do 315,7 mln zł z 273 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 6 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych na poziomie 297,8 mln zł.

Share
d1sjb9z

- ING Bank Śląski szacuje, że jego udział w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców w BGK wyniesie około 6 mln zł. W IV kwartale bank nie planuje sprzedaży portfeli nieregularnych - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku.

- EMC Instytut Medyczny pracuje nad akwizycjami i jeszcze w tym roku może dokonać jakiegoś przejęcia - poinformowała prezes spółki Agnieszka Szpara. Dodała, że EMC pozostanie na giełdzie. Spółka, choć współpracuje z innymi podmiotami z portfela Penty, nie ma planów łączenia się z nimi.

- BGŻ BNP Paribas utworzy w czwartym kwartale 2015 roku rezerwę w wysokości 30 mln zł na pokrycie składki, którą wniesie do Funduszu Wsparcia Kredytobiorców - podał bank w komunikacie.

d1sjb9z

- Cena w ogłoszonym przez spółkę zależną Marvipolu wezwaniu na akcje Torpolu nie odpowiada ich wartości godziwej - uważa zarząd Torpolu. Jego zdaniem, wartość dodana związana z pozyskaniem inwestora będzie dla Torpolu relatywnie niska, gdyż Marvipol nie prowadzi działalności w sektorze budowlanym.

- MLP Group zdecydował o rozpoczęciu budowy obiektów magazynowych w systemie spekulacyjnym. Pierwszy budynek tego typu, o powierzchni 10 tys. m kw., powstanie w Poznaniu. Spółka chce zakończyć inwestycję na początku drugiego kwartału 2016 r. - podała firma w komunikacie.

- Spółka Sapiens z grupy Asseco, która specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych dla branży ubezpieczeniowej, zwiększyła w III kw. 2015 r. zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej o 42,4 proc. rdr do 5,8 mln USD. Zysk operacyjny wzrósł o 58,1 proc. do 7 mln USD, a przychody o 14,2 proc. do 46,1 mln USD - podała spółka w komunikacie.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło we wrześniu 170,38 tys. sztuk i było o 8,8 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest niższy o 2,4 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

d1sjb9z

- Central Fund of Immovables i Hawe uzgodniły wstępne warunki umowy inwestycyjnej. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy i dodatkowo CFI dołączy do porozumienia restrukturyzacyjnego Hawe, spółka ta ma zrefinansować kilka serii obligacji Hawe i Hawe Telecom - podało Hawe w komunikacie.

- Nationale-Nederlanden OFE zmniejszył zaangażowanie w akcjonariacie Bogdanki do 3,5 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na WZ, odpowiadając na wezwanie ogłoszone przez Eneę - podała spółka w komunikacie.

- Colian, producent słodyczy, rozważa dwa warianty rozwoju za granicą. Pierwszym sposobem są akwizycje spółek mających w swoim portfolio silną markę. Drugim - rozwój własnego zaplecza dystrybucyjnego. Firmę interesują kraje Europy Zachodniej - poinformował prezes Jan Kolański.

- 95,88 proc. pracowników PGNiG biorących udział w akcji referendalnej opowiedziało się za akcją protestacyjną ze strajkiem włącznie - podała spółka w komunikacie.

d1sjb9z

- W przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka oferty złożyło dziewięciu wykonawców. Najtańsza okazała się oferta konsorcjum Max Bogl za 139,9 mln zł. Oferta Budimeksu za 163,6 mln zł okazała się trzecia pod względem ceny - podała GDDKiA.

- Fundusze zarządzane przez TFI PZU przekroczyły łącznie próg 5 proc. w akcjonariacie Bloober Team i mają 5,36 proc. kapitału tej spółki - poinformował producent gier komputerowych w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1sjb9z

Podziel się opinią

Share
d1sjb9z
d1sjb9z