Trwa ładowanie...
d30vyzz
04-04-2017 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- KGHM rozważy wypłatę dywidendy w ramach szerszego przeglądu strategicznego w maju - poinformował w wywiadzie dla Bloomberga prezes spółki Radosław Domagalski-Łabędzki.

d30vyzz
d30vyzz

- Modelowa marża rafineryjna w marcu 2017 roku spadła do 5,3 USD na baryłce z 5,6 USD w lutym - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Cena akcji Dino Polska podczas budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych osiągnęła jak dotąd poziom 34,5 zł - poinformowały PAP Biznes cztery źródła rynkowe. Book building ma zakończyć się we wtorek o godzinie 12.00.

- Paged w nowej strategii na lata 2017-2021 zakłada wzrost przychodów w podstawowym biznesie o 5 proc. średniorocznie - podała spółka. Paged liczy także na średnioroczny wzrost o ok. 15 proc. w segmencie "źródła dynamicznego wzrostu". Grupa zakłada utrzymanie obecnych marż w obu segmentach.

- Comarch sfinalizował w poniedziałek przejęcie spółki Geopolis za 8,05 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d30vyzz

- Polsat był liderem oglądalności w marcu. Średni dobowy udział tego kanału wzrósł o 0,65 pkt. proc. rdr i wyniósł 11,6 proc. - wynika z danych Nielsen AM przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. Udział stacji wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 wyniósł 12,85 proc., po wzroście o 0,43 pkt. proc. rdr.

- Famur Famak, spółka zależna Famur, podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów spółki Fugo Zamet za 14 mln zł - poinformował Famur we wtorkowym komunikacie.

- Po decyzji Rady Miejskiej w Bratysławie uchwalającej zakaz hazardu Olympic Entertainment Group zmuszony może być do zamknięcia czterech kasyn po wygaśnięciu ich licencji z początkiem 2019 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Ostateczna liczba akcji będących przedmiotem wezwania Fortbet Holdings na akcje Fortuna Entertainment Group została ustalona na 467.028, co stanowi 0,90 proc. kapitału zakładowego spółki - podał we wtorek pośredniczący w wezwaniu Erste Securities.

d30vyzz

- Bytom miał w marcu 2017 roku 11,7 mln zł przychodów, co oznacza wzrost rdr o 28,5 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- FB Serwis z grupy Budimeksu złożył do UOKiK wniosek ws. zgody na koncentrację polegającą na przejęciu spółek: Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej Trans-Formers Wrocław i Trans-Formers Karpatia - podał UOKiK.

- Dom Development sprzedał netto w I kwartale 2017 roku 806 lokali, a przekazał 230 - podała spółka w komunikacie.

- Paged chciałby przejąć w najbliższych latach dwa do pięciu podmiotów. Spółka zakłada, że do pierwszej transakcji mogłoby dojść nie wcześniej niż w drugiej połowie tego roku. Nie ma jeszcze decyzji co do podziału zeszłorocznego zysku - poinformowali przedstawiciele firmy na konferencji prasowej.

d30vyzz

- Wartość portfela depozytów w euro pozyskanych przez BOŚ Bank w Niemczech wynosi blisko 28 mln euro. Bank rozważa wejście z podobną ofertą na kolejne europejskie rynki, przygląda się rynkowi francuskiemu, austriackiemu i hiszpańskiemu - poinformował bank w komunikacie.

- Asseco Data Systems podpisało kontrakt z ZUS na modyfikację i systemu emerytalno-rentowego EMIR-SEKS eksploatowanego w ZUS. Maksymalna wartość umowy to 45,2 mln zł brutto - podał ZUS na stronach internetowych.

- Nowy blok zasilany węglem w istniejącej elektrociepłowni zamiast elektrowni gazowej zamierza wybudować Grupa Azoty Puławy. Blok węglowy będzie dostosowany do potrzeb zakładów - podkreślił prezes Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek.

- Przychody grupy Gino Rossi w marcu 2017 r. wyniosły 23,6 mln zł wobec 20,4 mln zł rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

d30vyzz

- Grupa Inpro w pierwszym kwartale 2017 roku sprzedała na podstawie umów przedwstępnych 134 lokale, co stanowi wzrost rdr o 8 proc. - podał deweloper w komunikacie.

- Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w marcu 2017 roku wyniosła 7,36 USD/bbl wobec 7,68 USD/bbl w lutym 2017 r. - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

- Oferta ZUE za 465,9 mln zł brutto okazała się najtańszą w przetargu PKP PLK dotyczącym prac na linii kolejowej na odcinku Skarżysko Kamienna - Sandomierz - podała grupa w komunikacie. Zaznaczyła jednak, że wartości wszystkich ofert złożonych w tym przetargu przekraczają środki przewidziane przez zamawiającego w kosztorysie.

- Vistula Group miała w marcu 2017 roku około 46,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, czyli więcej rdr o około 17,6 proc. - podała grupa w komunikacie. W okresie styczeń-marzec przychody wyniosły około 135,8 mln zł, co oznacza wzrost rdr o około 13,7 proc.

d30vyzz

- Nationale Nederlanden OFE kupiło 1 mln akcji Budimeksu i ma obecnie 5,39 proc. głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki - podała grupa w komunikacie.

- Altus TFI, właściciel większościowego pakietu akcji EGB Investments, rozważa różne opcje strategiczne dla spółki, w tym m in. transakcje typu M&A i transakcje związane z potencjalnym pozyskaniem inwestora strategicznego - poinformowała spółka w komunikacie.

- Budimex Nieruchomości w I kwartale 2017 r. przedsprzedał 392 mieszkania w porównaniu do 317 lokali rok wcześniej. Sprzedaż notarialna wyniosła w tym czasie 409 mieszkań, podczas gdy w I kwartale 2016 r. były to 242 mieszkania - poinformował PAP Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu.

- MLP Group podpisała z bankiem Pekao umowę, dotyczącą programu emisji obligacji o łącznej wartości do 50 mln euro - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d30vyzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30vyzz