Trwa ładowanie...
d2sbi48
d2sbi48

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Wśród działań, które będą skłaniały banki do restrukturyzacji kredytów walutowych planowane jest m.in. istotne zwiększenie wymogów kapitałowych i zwiększenie wag ryzyka na portfel walutowy banków - poinformował na konferencji prezes NBP Adam Glapiński.
Share
d2sbi48

- Prezydencki projekt tzw. ustawy frankowej zakłada, że przy wyliczaniu spreadu banki mogą otrzymać uzasadniony zarobek za dokonane operacje walutowe - poinformował Przemysław Bryksa, wicedyrektor Biura do Spraw Narodowej Rady Rozwoju w Kancelarii Prezydenta RP.

- Kancelaria Prezydenta szacuje, że koszty zwrotu spreadów przez banki wyniosą 3,6-4 mld zł - poinformowała Kancelaria w projekcie ustawy.

- Modelowa marża rafineryjna w lipcu 2016 roku spadła do 3,9 USD na baryłce z 6 USD w czerwcu. Rok wcześniej w lipcu marża wynosiła 10,9 USD na baryłce - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

d2sbi48

- Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w lipcu 2016 roku wyniosła 5,27 USD/bbl wobec 7,09 USD/bbl w czerwcu 2016 r. - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

- Zysk netto Grupy Kęty w II kwartale 2016 roku wyniósł 89,4 mln zł - poinformowała spółka w raporcie. Wcześniejsza prognoza spółki zakładała, że skonsolidowany zysk netto w tym okresie wyniesie około 77 mln zł.

- Mimo dobrych wyników finansowych osiągniętych w I połowie roku, Grupa Kęty nie zdecydowała się na korektę prognozy na cały 2016 r. Spółka nie wyklucza, że zdecyduje się na taki krok po III kwartale - poinformował Adam Piela, członek zarządu Kęt.

- Polsat był liderem oglądalności w lipcu. Średni dobowy udział tego kanału wzrósł o 0,2 pkt. proc. rdr i wyniósł 10,93 proc. - wynika z danych Nielsen AM przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. Udział stacji wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 wyniósł 12,75 proc., po wzroście o 0,79 pkt. proc.

d2sbi48

- Sfinks, właściciel sieci restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i Wook, podtrzymuje, że w tym roku planuje otworzyć 16 nowych lokali, choć nie wyklucza, że ostatecznie ta liczba może być większa. Spółka myśli jednocześnie o wyjściu z kilku lokalizacji - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

- ZUS zdecydował o unieważnieniu przetargu na zwiększenie bezpieczeństwa IT, poprzez dostosowanie infrastruktury platformy mainframe. Decyzja ZUS to efekt audytu prowadzonego w zakładzie - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Przetarg wygrał IBM Polska z ofertą o wartości 155,5 mln zł brutto.

- Nationale Nederlanden OFE i DFE zwiększyły zaangażowanie w Action i obecnie mają łącznie 1.058.713 akcji spółki, które uprawniają do wykonywania 6,24 proc. głosów - podał Action w komunikacie.

- Przy obecnych cenach węgla rudzka część katowickiej kopalni Wujek (tzw. "Ruch Śląsk" w Rudzie Śląskiej) nie ma szans na rentowność; prognozowana strata na sprzedaży w najbliższych pięciu latach sięga 390 mln zł - wynika z analiz Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).

d2sbi48

- Integer rozpoczyna przegląd opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności spółki - podała firma w komunikacie.

- Przedstawiciele Ministerstwa Energii potwierdzili we wtorek, że toczą się rozmowy o przyszłości dwóch najbardziej nierentownych kopalń: Sośnica i Krupiński. Zaprzeczyli natomiast, by resort wytypował kopalnie do zamknięcia oraz by planowano likwidację większości kopalń w Rudzie Śląskiej.

- Finveco - spółka mająca 25,04-proc. udział w liczbie głosów na WZ Novity - chce, aby firma ta przeznaczyła część kapitału zapasowego na wypłatę dywidendy - wynika z projektów uchwał zgłoszonych przez Finveco na NWZ Novity.

- Dzięki realizacji przyjętego biznesplanu w połowie przyszłego roku Polska Grupa Górnicza (PGG) powinna osiągnąć rentowność, bez zamykania kopalń - wynika z wtorkowej informacji spółki.

d2sbi48

- Organic Farma Zdrowia odwołuje prognozę wyników finansowych na lata 2016-2021. Przyczyną odwołania jest odstąpienie od planowanej na 2016 r. emisji akcji, która była jednym z podstawowych założeń do prognozy - podała spółka w komunikacie.

- Oferta Nextbike Polska, spółki zależnej grupy Larq, o wartości 44,8 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na Warszawski Rower Publiczny - podała grupa w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2sbi48

Podziel się opinią

Share
d2sbi48
d2sbi48