Trwa ładowanie...
d3nszks

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Cena maksymalna akcji w ofercie publicznej Wirtualna Polska Holding została ustalona na 37 zł - podała spółka w prospekcie. Spółka oraz główny akcjonariusz zaoferują łącznie 14,8 mln akcji spółki. Z emisji nowych akcji Wirtualna Polska chce pozyskać 80-100 mln zł, które mają trafić na akwizycje oraz częściową spłatę długu.

Share
d3nszks

- Wirtualna Polska Holding zamierza z rozpoczętej właśnie oferty publicznej pozyskać do 100 mln zł nowych środków, z czego do 80 mln zł przeznaczy na przejęcia. Na razie spółka nie będzie płacić dywidendy, ale nie wyklucza tego w kolejnych latach - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Oferta publiczna producenta felg Uniwheels zostanie skierowana głównie do inwestorów instytucjonalnych, do 10 proc. akcji trafić może do inwestorów indywidualnych. DM mBank przygotowuje kolejne oferty publiczne i 3-4 z nich trafić może na GPW w 2015 r - poinformował PAP Bartosz Kędzia z DM mBanku.

- Akcjonariusze Izostalu zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 2,29 mln zł z zysku netto za 2014 r., co daje 0,07 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d3nszks

- Średnia produkcja Serinusa w I kwartale wyniosła ok. 4.403 boe/d, co stanowi 19-proc. spadek kwartał do kwartału - podała spółka w komunikacie.

- Hawe zakłada w tym roku nieznaczny wzrost sprzedaży. Również generowany przez spółkę cash flow ma być nie niższy niż rok wcześniej, co pozwoli na spłatę części zadłużenia. Nowy zarząd firmy chce kontynuować dotychczasową strategię, ale zapowiada jej nieznaczną modyfikację.

- Tatry Mountain Resorts porozumiała się w sprawie przejęcia 75 proc. udziałów w Śląskim Wesołym Miasteczku od spółki WPKiW, a na inwestycje w najbliższych pięciu latach przeznaczy 120 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. TMR przejmie zarządzanie parkiem rozrywki 1 maja 2015 roku.

- Polnord rozpoczyna sprzedaż kolejnego etapu inwestycji City Park, w którym powstanie 115 lokali - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

d3nszks

- Seco/Warwick zwiększył odpis aktualizujący wartość inwestycji w spółkę zależną w Brazylii do 16,5 mln zł z 7 mln zł. Zdecydował także o dokonaniu odpisu wartości inwestycji w spółkę indyjską w wysokości 9,1 mln zł - poinformował Seco/Warwick w komunikacie.

- Spółka Hetan Technologies zadebiutuje w środę, 15 kwietnia na rynku NewConnect - podała giełda.

- InPost, świadcząca usługi pocztowe spółka z grupy Integer, nie złoży oferty w konkursie na operatora wyznaczonego - poinformował PAP Rafał Brzoska, prezes Integera. Udział w konkursie ogłosiła jednak Polska Grupa Pocztowa, podmiot zależny w 100 proc. od InPostu.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny związany z przenosinami notowań spółki Izo-Blok z NewConnect na rynek główny GPW - podała KNF w komunikacie.

- Zarząd Opteam rekomenduje wypłatę w formie dywidendy 0,9 mln zł, czyli 0,12 zł na akcję z zysku za 2014 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

- Corelens zadebiutuje na rynku NewConnect w poniedziałek 20 kwietnia - podała giełda w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3nszks

Podziel się opinią

Share
d3nszks
d3nszks