Trwa ładowanie...
d1d7gie

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Zysk netto grupy BZ WBK w czwartym kwartale 2014 roku wyniósł 445,2 mln zł - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się lekko, 4 proc., powyżej oczekiwań rynku na poziomie 430 mln zł.

Share
d1d7gie

- BZ WBK analizuje swoją politykę dywidendową i w ciągu 2-3 tygodni zarząd banku przedstawi swoją rekomendację odnośnie podziału zysku osiągniętego w 2014 roku - poinformował PAP Mateusz Morawiecki, prezes banku.

- BZ WBK planuje, że w 2015 roku wskaźnik kosztów do dochodów spadnie poniżej poziomu 38,8 proc., osiągniętego w 2014 roku. Koszty banku powinny pozostać na poziomie z 2014 r. - poinformował Mateusz Morawiecki, prezes banku.

- BZ WBK będzie chciał w 2015 roku utrzymać zyskowność na podobnym co w 2014 roku poziomie, ma jednak ambicje, by wynik był wyższy. Wzrost portfela kredytowego ma być dwucyfrowy - poinformował PAP Mateusz Morawiecki, prezes banku.

d1d7gie

- BZ WBK ocenia, że 2015 roku przyniesie poprawę kosztów ryzyka, które będą poniżej 100 pb i wynieść mogą 95 pb - poinformował PAP Mateusz Morawiecki, prezes banku.

- PZU podpisał umowę sprzedaży 99,879 proc. akcji PZU Lietuva z norweskim Gjensidige Forsikring. Oferowana cena to 54 mln euro - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej wdraża plan restrukturyzacji, który może w tym roku przynieść 2 mld zł oszczędności, z czego inicjatywy w zakresie kosztów pracy mogłyby dać ok. 620 mln zł - poinformował w rozmowie z PAP prezes JSW Jarosław Zagórowski.

- Ubytek w produkcji węgla z powodu strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej wyniósł w styczniu ponad 260 tys. ton - poinformował w rozmowie z PAP prezes JSW Jarosław Zagórowski. Z powodu braku węgla koksowego koksownie JSW mają problem z jakością produkowanego koksu, spółka nie realizuje też wielu kontraktów, w tym do ArcelorMittal.

d1d7gie

- Wartość obrotów akcjami na rynku głównym GPW (łącznie obroty sesyjne i pakietowe) w styczniu 2015 roku spadła rdr o 12,3 proc., do 18,6 mld zł - poinformowała giełda w komunikacie prasowym.

- Komisja Nadzoru Finansowego ocenia, że roczny koszt dla banków przewalutowania kredytów hipotecznych w CHF na kredyty w PLN, według koncepcji KNF, wyniósłby 1-1,2 mld zł - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

- Pracownicy PKP Cargo opowiedzieli się w referendum za strajkiem w przypadku niespełnienia przez zarząd postulatów związanych m.in. z premią z okazji Święta Kolejarza oraz zmianami w harmonogramie pracy - podał komitet protestacyjno-strajkowy PKP Cargo w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1d7gie

Podziel się opinią

Share
d1d7gie
d1d7gie