Trwa ładowanie...
d4ke1xx

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Dywidenda KGHM za 2014 rok nie będzie niższa od propozycji zarządu - powiedział dziennikarzom wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

Share
d4ke1xx

- Zarząd Kino Polska rekomenduje wypłatę 1 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok i lata poprzednie - poinformowała spółka w komunikacie.

- Tesgas chce przeznaczyć na dywidendę 1,135 mln zł z zysku za 2014 r., co da 0,1 zł dywidendy na akcję - podał Tesgas w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu co do zamiaru nabycia przez grupę Axa spółki BRE Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji - podała Komisja we wtorkowym komunikacie.

d4ke1xx

- KNF prześle w kwietniu do banków istotnie zaangażowanych w kredyty walutowe zalecenia w sprawie niewypłacania dywidendy z zysku za 2014 rok - podała komisja w komunikacie.

- Zysk netto grupy Getin Noble Banku w czwartym kwartale 2014 roku spadł do 14,4 mln zł z 137,2 mln zł rok wcześniej - wynika z obliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. Zysk okazał się poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 76,3 mln zł.

- Getin Noble Bank liczy, że w I kwartale 2015 roku jego zysk netto wyniesie ponad 100 mln zł - poinformował Krzysztof Rosiński, prezes banku.

- Getin Noble Bank liczy, że w 2015 roku jego zysk wzrośnie w porównaniu z 2014 rokiem - poinformował Krzysztof Rosiński, prezes banku.

d4ke1xx

- Getin Noble Bank ocenia, że jest w stanie zrealizować w 2015 roku zakładany spadek poziomu odpisów do 550 mln zł - poinformował Krzysztof Rosiński, prezes banku.

- Getin Noble Bank liczy, że w 2015 roku obniży koszty odsetkowe o 350 mln zł - poinformował Krzysztof Rosiński, prezes banku.

- Atende liczy na wzrost przychodów w 2015 roku na poziomie 15-30 proc. i poprawę wyników we wszystkich segmentach, szczególnie w sektorze publicznym - powiedział PAP Roman Szwed, prezes Atende. Dodał też, że dywidenda z zysku za 2014 rok może być podobna do tej z zysku za rok 2013.

- Alior Bank w związku z planowanym połączeniem z Meritum Bankiem planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych, które potrwają od początku kwietnia do końca grudnia 2015 roku i obejmą do 1000 etatów w obu bankach - poinformował bank w komunikacie.

d4ke1xx

- Polimex-Mostostal zakłada uzyskanie dodatniej EBITDA w 2015 r. Spółka prowadzi zaawansowane prace nad sprzedażą zakładu w Siedlcach i spodziewa się w niedługim czasie wstępnej umowy w tej sprawie. Polimex do końca półrocza planuje przeprowadzić scalenie akcji, co ma mu otworzyć drogę do powrotu do notowań ciągłych.

- Polimex-Mostostal pracuje nad przygotowaniem nowej strategii i planuje ją zaprezentować do połowy 2015 r. Grupa myśli o nowych obszarach aktywności jak np. sieci elektroenergetyczne, przesył gazu czy partnerstwo publiczno-prywatne. Nie wyklucza też rozwoju za granicą. Portfel zamówień grupy to 6 mld zł.

- Action planuje około 180 mln euro obrotów na rynku niemieckim w 2015 roku. Niemiecka spółka grupy ma na koniec roku osiągnąć rentowność - podali przedstawiciele Action na konferencji.

- Libet, producent kostki brukowej, ocenia, że uwarunkowania makroekonomiczne są obiecujące, co pozwala z optymizmem patrzeć na wyniki tego roku. Spółka chciałaby dokonać w tym roku kolejnego przejęcia zakładu produkcyjnego. Zysk za zeszły rok pozostawi w spółce - poinformowali przedstawiciele Libetu na konferencji prasowej.

d4ke1xx

- Backlog Torpolu na koniec 2014 r., obejmujący kontrakty do realizacji w latach 2015-2017, wynosił 1,6 mld zł, z czego ponad połowa przypada na 2015 r. - podała spółka. CAPEX Torpolu na 2015 r. planowany jest na ok. 20 mln zł.

- Marvipol zakłada, że w tym roku segment motoryzacyjny będzie kontynuował dwucyfrowe wzrosty sprzedaży - poinformowała spółka w komunikacie.

- Ronson wprowadza do sprzedaży 127 mieszkań, powstających w ramach inwestycji City Link, usytuowanej w Warszawie, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego - podała spółka w komunikacie prasowym. Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2017 r.

- Polnord chce w 2015 r. osiągnąć sprzedaż na poziomie ok. 1.500 mieszkań. Do końca roku grupa planuje rozpocząć realizację 20 nowych inwestycji deweloperskich lub kolejnych etapów, o łącznej powierzchni blisko 140 tys. m kw., przekładających się na ponad 2.500 mieszkań.

d4ke1xx

- Alma Market liczy, że od czwartego kwartału 2015 roku będzie generować stabilny zysk na poziomie skonsolidowanym. Wartość nakładów inwestycyjnych w 2015 roku nie przekroczy 22 mln zł - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

- Paged rozważa uruchomienie produkcji półproduktu, łuszczki drewnianej, w którymś z krajów bogatych w zasoby drewna, by zapewnić dostęp surowca do spółki zajmującej się produkcją sklejki. Wśród rozpatrywanych kierunków jest m.in. Rosja.

- Wilbo zawarło umowę handlową z białoruską spółką dystrybucyjną Morozprodukt. Kontrakt zakłada dostawę i sprzedaż produktów rybnych panierowanych Wilbo na Białorusi - podała spółka w komunikacie.

- Przejęcie Kuźni Polskiej przez Zetkamę może zwiększyć przychody grupy do 500 mln zł - poinformował prezes Zetkamy Leszek Jurasz. Dodał, że możliwa jest emisja w celu sfinalizowania tej akwizycji. Zetkama liczy, że wyniki 2015 r., bez uwzględniania akwizycji, nie będą gorsze niż 2014 r.

d4ke1xx

- Nakład gry Lords of the Fallen to obecnie 900 tys. szt. Sprzedaż gry powinna mieć wpływ na wyniki I kw. - wynika z wypowiedzi prezesa CI Games Marka Tymińskiego. W jego ocenie spółka ma szanse zakończyć 2015 r. z zyskiem. CI Games prowadzi zaawansowane prace nad Sniperem 3, którego premierę planuje na 2016 r.

- Zarząd Seko będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę dywidendy z zysku za 2014 rok w wysokości 2,128 mln zł, co daje 0,32 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Olympic Entertainment Group chce wypłacić 0,1 euro dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok - podała spółka w projektach uchwał na WZ, planowane na 16 kwietnia.

- Action, który z zysku za 2014 r. planuje wypłacić dywidendę w wysokości 1 zł, czyli na takim samym poziomie jak za 2013 r., do wypłaty wyższych dywidend może wrócić już w 2016 r. - poinformował PAP prezes Action Piotr Bieliński.

- Skonsolidowany zysk netto Kęt w pierwszym kwartale tego roku według wstępnych szacunków spółki wyniesie 31-33 mln zł, porównywalnie rok do roku - podała Grupa Kęty w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d4ke1xx

Podziel się opinią

Share
d4ke1xx
d4ke1xx