Trwa ładowanie...
d326prj
d326prj

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Global City Holdings wzywa do sprzedaży 20.769.368 swoich akcji po 47,7 zł za papier - podała pośrednicząca w wezwaniu Ipopema Securities. Na wezwanie odpowie koalicja funduszy emerytalnych, posiadająca 26,6 proc. kapitału zakładowego spółki.
Share
d326prj

- Grupa PKP rozpoczęła analizę otrzymanych ofert wiążących na zakup spółki PKP Energetyka. Zakończenie prywatyzacji planowane jest na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku - podała PKP w komunikacie prasowym.

- GTC chce ruszyć z budową Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce na przełomie II i III kwartału. Oczekuje, że otwarcie obiektu nastąpi w I połowie 2017 r. - poinformowali na wtorkowej konferencji przedstawiciele spółki.

- Przez pierwsze dwa tygodnie od premiery gracze kupili 4 mln szt. kopii Wiedźmina 3: Dziki Gon. Nakłady na produkcję gry zwróciły się w dniu premiery - podał CD Projekt w komunikacie prasowym.

d326prj

- Mostostal Warszawa podpisał z Remakiem umowę na podwykonawstwo części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6 w Elektrowni Opole. Wartość umowy to blisko 129 mln zł - podał Mostostal w komunikacie prasowym.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny dotyczący realizowanego przez spółkę Best programu emisji obligacji. Na podstawie dokumentu Best może przeprowadzić publiczne oferty obligacji o łącznej wartości nominalnej do 150 mln zł - podała firma w komunikacie.

- Kurs Cenospheres Trade&Engineering na otwarciu w dniu debiutu na rynku NewConnect wzrósł o 16,7 proc. do 7,0 zł.

- Cenospheres liczy, że w 2015 r. sprzeda ok. 2 tys. ton mikrosfery, co pozwoli na osiągnięcie break even - poinformował PAP prezes spółki Jarosław Bronowski. Spółka w ciągu 2 lat chce sprzedawać ok. 20 tys. ton mikrosfery rocznie i dopuszcza scenariusz emisji akcji na zwiększanie mocy produkcyjnych.

d326prj

- Akcjonariusze Inter Cars zgodzili się na wypłatę 0,71 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok - podała spółka w komunikacie. Dywidenda wyniesie tyle samo co rok wcześniej.

- Akcjonariusze Votum zdecydowali o wypłacie w formie dywidendy ok. 8 mln zł z zysku za 2014 r., czyli 0,67 zł na akcję - podało Votum w treści uchwał podjętych przez ZWZ.

- Walne PCC Exol zdecydowało o wypłacie 0,01 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

- Walne Onico, spółki notowanej na rynku NewConnect, zdecydowało o wypłacie dywidendy na poziomie 0,7 zł na akcję. Łącznie na dywidendę trafi 962,5 tys. zł - poinformowała spółka w komunikacie.

d326prj

- Walne Polmedu zdecydowało o wypłacie w formie dywidendy za 2014 r. 1,7 mln zł, czyli 0,06 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. Zarząd rekomendował wcześniej, by do akcjonariuszy trafiło 1,98 mln zł, co dawało 0,07 zł na akcję.

- Akcjonariusze Torpolu zdecydowali o wypłacie 0,50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok - podała spółka w komunikacie.

- Jeden z akcjonariuszy spółki Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne zgłosił projekt uchwały na walne zgromadzenie, które odbędzie się 30 czerwca, zakładający wypłatę 0,22 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Fundusze Altus TFI kupiły ponad 22 proc. akcji spółki Morizon, notowanego na New Connect wydawcy portali nieruchomościowych - poinformowała spółka w komunikacie.

d326prj

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Pekabeksu, producenta prefabrykatów żelbetowych i sprężonych - podała spółka w komunikacie. Oferta będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i istniejące.

- Akcjonariusze Grupy Żywiec zdecydowali o wypłacie 25 zł dywidendy na akcję z zeszłorocznego zysku - podała spółka w komunikacie.

- General Electric Company analizuje kilka potencjalnych scenariuszy transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji Banku BPH - podał BPH w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d326prj

Podziel się opinią

Share
d326prj
d326prj