Trwa ładowanie...
03-12-2010 17:40

Słabsze dane z rynku pracy USA

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem oczekiwań na oficjalną publikację danych z amerykańskiego rynku pracy. Do godziny 14:30 zmienność na rynku była ograniczona, a kurs eurodolara poruszał się w konsolidacji nieznacznie powyżej poziomu 1,3200.

Słabsze dane z rynku pracy USAŹródło: TMS Brokers
d16osnr
d16osnr

Dane z rynku pracy okazały się gorsze od prognoz. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło jedynie o 39 tys. etatów, podczas gdy oczekiwano przyrostu o 140 tys. nowych miejsc pracy. Reakcja eurodolara okazała się fundamentalna. Gorsze od oczekiwań dane z USA spowodowały osłabienie amerykańskiej waluty. Kurs EUR/USD zwyżkował i naruszył bardzo istotny opór na poziomie 1,3350. Trwałe pokonanie tego ograniczenia otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów w notowaniach głównej pary walutowej. Dzisiejsza publikacja pokazuje, że poprawa kondycji amerykańskiego rynku pracy wciąż jest krucha i dla utrzymania dalszego tempa ożywienia niezbędna będzie dalsza stymulacja ze strony Fed. Tego typu oczekiwania będą rodziły presję deprecjacyjną w notowaniach dolara, co sprzyja amerykańskiej gospodarce ze względu na bardziej konkurencyjną pozycję w handlu międzynarodowym.
Z kolei na krajowym rynku walutowym kursy USD/PLN oraz EUR/PLN przez większość dnia oscylowały wokół istotnych poziomów wsparć odpowiednio: 3,0000 oraz 3,9800. Kurs USD/PLN za sprawą słabości dolara zszedł poniżej wspomnianego poziomu, dochodząc na koniec notowań w Europie do 2,9800. Z kolei kurs EUR/PLN nie zdołał póki co przebić wsparcia, którego pokonanie otworzyłoby drogę do średnioterminowej aprecjacji złotego względem euro.
Sporządził:
Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d16osnr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16osnr