Trwa ładowanie...
d3etsx1
28-01-2016 07:40

SMT zainwestuje do 136 mln zł m.in. w skup akcji, spłatę zobowiązań i inwestycje

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - SMT planuje m.in. przeznaczenie kwot: 31,5 mln zł na skup akcji, ok. 49,5 mln zł na spłatę wybranych długoterminowych zobowiązań, ok. 23,3 mln zł na zakup akcji spółki zależnej iAlbatros, czy ok. 20 mln zł na finansowanie inwestycji na podstawie ramowego planu finansowania działalności operacyjnej i długoterminowego finansowania, podała spółka.

d3etsx1
d3etsx1

"Plan zarządu przewiduje m. in.:

- Przeznaczenie kwoty 31,5 mln zł na skup akcji własnych od akcjonariuszy [?] w celu umorzenia akcji.

- Przeznaczenie w okresie do końca drugiego kwartału 2016 r. kwoty około 49,5 mln zł na spłatę wybranych długoterminowych zobowiązań spółki, w tym zadłużenia bankowego w kwocie około 9,5 mln zł oraz obligacji wraz z odsetkami naliczonymi do końca drugiego kwartału roku 2016 w kwocie około 40,0 mln zł.

- Przeznaczenie kwoty około 11,7 mln zł na spłatę zobowiązań spółki, w tym zobowiązań związanych z prowizjami dotyczącymi transakcji. [?]

d3etsx1

- Przeznaczenie kwoty łącznie około 23,3 mln zł na zakup akcji spółki zależnej iAlbatros. [?]

- Przeznaczenie kwoty około 20 mln zł na finansowanie inwestycji spółki, w tym przede wszystkim:

a. prace informatyczne związane z rozbudową produktowej oferty spółki,

b. utworzenie nowych oddziałów zagranicznych i rozbudowa sieci sprzedaży,

c. rozbudowę sieci partnerskiej i pozyskanie nowych dostawców usług turystycznych.

d3etsx1

- Zarekomendowanie akcjonariuszom, aby podjęli decyzję o przeniesieniu zysków z lat 2016-2018 na kapitał zapasowy spółki" - czytamy w komunikacie.

Projekt planu finansowania został przedstawiony radzie nadzorczej wraz ze szczegółowymi zestawieniami przepływów pieniężnych i uzyskał pozytywną rekomendację, podano również.

"Możliwość realizacji tego planu uzależniona jest m. in. od przyjęcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy odpowiednich uchwał, w tym dotyczących podziału zysku oraz udzielenia zarządowi upoważnienia do przeprowadzenie skupu akcji własnych w celu umorzenia" - wskazano również.

d3etsx1

Jednocześnie podano, że w wyniku zawarcia transakcji sprzedaży aktywów spółka Software Development Center (dawniej SMT Software) dokonała spłaty kwoty 20 mln zł zobowiązań, z czego emitent był poręczycielem na łączną kwotę 17,2 mln zł.

Grupa kapitałowa SMT (dawniej ADV) realizuje strategię zorientowanej na obszary IT, a w szczególności na rozwijaniu biznesu opartego na własnych produktach. Spółka w październiku 2007 roku debiutowała na rynku NewConnect, a od kwietnia 2011 roku akcje SMT są notowane na rynku podstawowym GPW.

(ISBnews)

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1