Trwa ładowanie...

Sofort i Klarna łącznie dotrą do 25 milionów klientów

Dwaj alternatywni wobec banków operatorzy płatności internetowych - Klarna AB ze Szwecji i niemiecki Sofort AG - łączą siły. Połączona grupa będzie miała 25 milionów użytkowników i partnerów i będzie współpracować z 43 000 sklepami internetowymi.

Share
Sofort i Klarna łącznie dotrą do 25 milionów klientówŹródło: AFP, fot: Damien Meyer
d5zmx0s

Dostawcy usług płatniczych Klarna AB („Klarna”) ze Szwecji i SOFORT AG („SOFORT”) z Niemiec połączyły siły. Klarna nabywa SOFORT od większościowego akcjonariusza Reimann Investors. Obie firmy będą nadal oferować swoje produkty obok siebie i działać na zasadzie autonomicznej.

Klarna i SOFORT łącznie będą miały 10 proc. udział w wartym 100 miliardów dolarów rynku e-commerce, na którym działają. Klarna jest liderem wśród dostawców płatności online w krajach skandynawskich, z kolei SOFORT jest wiodącym graczem w Niemczech i Austrii. Wspólnie będą oferować swoje rozwiązania w 14 krajach Europy.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego w Szwecji.

d5zmx0s

- SOFORT i Klarna uzupełniają się wzajemnie pod względem oferty usług, a także w ambicji wzrostu. Wspólnie, z jednej strony dostarczamy sprzedawcom internetowym możliwość zaoferowania dwóch popularnych metod płatności jak i rozwijania dalszych innowacji produktowych. My również oczekujemy dalszego wzmacniania naszej pozycji jako niezależnego, przyjaznego bankowości rozwiązania płatniczego - komentuje dr Gerrit Seidel, dyrektor generalny SOFORT.

d5zmx0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5zmx0s
d5zmx0s