Trwa ładowanie...
d216flf

Somfy planuje wzrost zatrudnienia o 20%, przyspiesza nowe inwestycje

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - Somfy zapowiada zwiększenie zatrudnienia o 20%, przyspiesza plan rozbudowy centrum dystrybucyjnego w Niepołomicach, uruchomionego w październiku ub.r. i przystępuje do budowy nowej siedziby w Warszawie - chce się do niej przenieść na przełomie lipca i sierpnia 2017 r., poinformowała firma.

Share
d216flf

"Obecnie wykorzystujemy aż 90% powierzchni magazynu. Planowaliśmy rozbudowę centrum dystrybucyjnego dopiero po 2020 r., natomiast nawet nas zaskoczyła aktualna dynamika sprzedaży. Teraz wiemy, że inwestycja musi ruszyć wcześniej" - powiedział dyrektor zarządzający polskim oddziałem Radosław Borkowski, cytowany w komunikacie.

Centrum dystrybucyjne zostało uruchomione w październiku ub. r. i liczy 4,5 tys. m2 powierzchni.

Somfy zapowiada zwiększenie zatrudnienia o 20%, głównie w dziale obsługi klienta. Systematyczny wzrost zatrudnienia prowadzi również fabryka producenta zlokalizowana w Niepołomicach, podano także.

"Do końca 2016 roku w zakładzie pracę znajdzie 100 nowych pracowników, w tym 50 osób na hali produkcyjnej. Niepołomicka fabryka rozpocznie bowiem produkcję rozwiązań do tej pory powstających głównie we Francji" - czytamy w komunikacie.

d216flf

W tym roku rozpoczęła się także budowa nowego biurowca pod nową siedzibę firmy, gdzie powstanie m.in. experience center. Na prawie 200 m2 powierzchni klienci będą mogli przekonać się, jak w praktyce funkcjonuje inteligentny dom. Somfy wprowadzi się do nowego budynku na przełomie lipca i sierpnia 2017 r., podano także.

Somfy to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do "ożywiania" zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań przeznaczonych dla inteligentnego budownictwa, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem. Roczne obroty firmy przekraczają 950 mln euro.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy.

(ISBnews)

d216flf

Podziel się opinią

Share
d216flf
d216flf