Trwa ładowanie...

Sony Ericsson najpewniej zniknie z rynku

Agencja Reuters informuje, że Sony wykupiło 50 proc. udziałów Ericssona w spółce joint venture. Tym samym stała się jedynym właścicielem marki Sony Ericsson, która w Polsce jest znana przede wszystkim z telefonów komórkowych.

Share
Sony Ericsson najpewniej zniknie z rynkuŹródło: scataudo, sxc.hu, lic. CC
d1myg7a

Sony wykupiło 50 proc. udziałów Ericssona w spółce joint venture. Tym samym stała się jedynym właścicielem marki Sony Ericsson, która w Polsce jest znana przede wszystkim z telefonów komórkowych.

Nowym celem firmy będzie teraz dynamiczne wejście na rynek smartfonów i tabletów, przy jednoczesnym konkurowaniu o ten sektor z Apple i Samsungiem. Za udziały Ericssona zapłacą 1,45 miliarda dolarów - informuje Agencja Reutera.

Japońska spółka oprócz praw do marki przejęła również część patentów swojego partnera. Jak powiedział prezes Sony Howard Stringer, Sony chce oferować użytkownikom urządzenia, które będą ze sobą współpracować. Zintegruje tym samym marki Bravia, PlayStation, Xperia czy Walkman.

Spółka joint venture powstała w 2011 roku. Swoją popularność zawdzięcza produkcji telefonów muzycznych, a później tych z aparatami fotograficznymi. Niestety, spółce nie udało się rywalizować na rynku smartfonów. Ich urządzenia tego typu nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jeśli wspomnimy o tabletach, to tego typu gadżet oferowało do tej pory Sony, ale jako samodzielny podmiot.

d1myg7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1myg7a
d1myg7a