Trwa ładowanie...
d45z6la
Dom Maklerski BOŚ
Waluty

Spokojny handel na złotym, trwa wyczekiwanie na FED

Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego przebiega w spokojnych nastrojach, pomimo lekkiego pogorszenia nastrojów na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1790 PLN za euro, 3,0350 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,3849 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 4,109% w przypadku obligacji 10-letnich.
Share
Spokojny handel na złotym, trwa wyczekiwanie na FED
Źródło: DM BOŚ
d45z6la

Początek tygodnia na rynku złotego minął pod znakiem próby korekty w ślad za lekkim spadkiem kwotowań eurodolara. Podobnie jak w przypadku analogicznych prób w zeszłym tygodniu skala tego ruchu pozostała jednak ograniczona, a polska waluta w dalszym ciągu oscyluje w rejonie kilkutygodniowych maksimów. Lepiej przedstawiała się sytuacja na rynku polskiego długu, gdzie obserwowaliśmy mocniejsze poziomy niż pod koniec ubiegłego tygodnia. Powodem tego mogły być piątkowe słowa A. Bratkowskiego z RPP, który zasugerował, że stopy pozostaną na obecnym poziomie do ok. IV kw. 2014r. W szerszym ujęciu nie należ spodziewać się mocniejszych ruchów przed zaplanowanym na jutro zakończeniem posiedzenia FED. Część graczy może co prawda redukować pozycje na bardziej ryzykownych aktywach (np. złotym), jednak będzie mieścić się to w ramach zwykłej dziennej zmienności.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest znaczących publikacji fundamentalnych z kraju. Inwestorzy skupiać będą się na impulsach z rynku bazowego, gdzie obserwujemy próby wygenerowania korekty spadkowej. Wsród danych fundamentalnych ponownie będą liczyć się głównie wskazania z USA, w tym odczyt indeksu CB czy wyniki sprzedaży detalicznej.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy powolne oddalanie się od dołków na parach X/PLN. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, nie przebicie minimów podczas zwyżki na rynku bazowym stało się wystarczającym pretekstem do realizacji części zysków na parach. Skala tego ruchu pozostaje jednak ograniczona z uwagi na fakt, iż zdecydowana większość rynku spodziewa się łagodnego stanowiska ze strony FED. Pod względem technicznym barierą na EUR/PLN jest zakres 4,20 PLN, natomiast ruch wzrostowy na USD/PLN ograniczany będzie przez okolice 3,0485 PLN.

d45z6la

Konrad Ryczko
analityk
makler papierów wartościowych

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d45z6la

Podziel się opinią

Share
d45z6la
d45z6la